Незвичайні домашні ікони: у Музеї окупації Києва відкривається виставка унікальних робіт

Автор: Любава Лисичкіна
21:46 24.01

На відміну від ікон, що створювалися майстрами-іконописцями, народна ікона малювалася простими селянами, які по-своєму переосмислювали відомі церковні іконографічні сюжети, часом малювали під впливом книжкової гравюри.

Незвичайні домашні ікони: у Музеї окупації Києва відкривається виставка унікальних робіт
Мова йде про відкриття виставки хатньої ікони ХІХ століття.
 
Експозиція складається із кращих взірців української ікони ХІХ століття з фондів Музею історії міста Києва, що створювалася народними майстрами для освячення селянських осель.
 
Домашня ікона була центром духовного життя всієї родини: до Святого образу в щирих молитвах зверталися повсякдень, та при важливих життєвих обставинах: із проханням про одруження, народження дітей, родинний добробут, багатий врожай, і звісно – під час війни, біди, хвороби.
 
Народні майстри писали ікони з щирим серцем, молитовно спрямованим до Бога, лики Святих часто мають типові українські риси.
 
У день відкриття вхід – вільний.
 
Як доїхати до музею?
Від станції метро “Бориспільська” трамваєм № 29 до зупинки “Парк партизанської слави”, або від станції метро “Харківська” автобусами № 45, 104 чи маршруткою № 545 до зупинки “Перша міська лікарня”, а звідти пішки до Парку партизанської слави.Будівля музею розташована біля центрального входу в парк.
 

Великий Київ у Google News

підписатися