Незламна Буча та відома на весь світ вулиця Вокзальна: як йде відновлення міста

Автор: Любава Лисичкіна
19:20 27.02

У Бучі на Київщині під час окупації були пошкоджені понад дві з половиною тисячі житлових споруд, найбільше – на вулиці Вокзальній

Незламна Буча та відома на весь світ вулиця Вокзальна: як йде відновлення міста

 Про це ідеться у дописах Бучанської міськради.

27 лютого дорогою, по обидва боки оточеною приватними будинками, колона рухалася у бік Києва. Її знищили. Але на ділянці довжиною у два кілометри були знищені чи пошкоджені ледь не всі будинки. Взагалі під час окупації на Вокзальній 14 будинків були знищені цілком, сотня пошкоджені так, що потребували капітального або косметичного ремонту.

Буча була в окупації 33 дні: російські війська залишили місто 31 березня 2022 року.  У Бучі внаслідок боїв і під час окупації були пошкоджені понад дві з половиною тисячі житлових споруд.

Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні 2022 року мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року стало відомо, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

Для відновлення вулиці Вокзальної створили проєкт “Вулиця Вокзальна” –  щодо відбудови приватних будинків, ремонту   пошкоджених будівель,  заміни  комунікації та дорожнього покриття.

Вже за півтора роки повністю або частково відновили понад 900 будівель.

До слова, страшна краса. Покинуте місто на Київщині нагадує хоррор Стівена Кінга.

Великий Київ у Google News

підписатися