Незалежно від району, у столиці знайдуться чудові місця для бігу: 7 маршрутів

Автор: Любава Лисичкіна
15:24 30.06

Те, що біг корисний для підтримування здоров’я та зменшує ризики низки захворювань, не викликає сумнівів. Бігайте на здоров’я та насолоджуйтесь красою Києва!

Незалежно від району, у столиці знайдуться чудові місця для бігу: 7 маршрутів Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

 Як ідеться,  біг по стадіону може бути нудним, але Київ пропонує безліч гарних маршрутів, що перетворять пробіжки на справжнє задоволення.

Біг, як один із видів фізичної активності дуже простий та ефективний. Він допомагає підтримувати тіло у формі, позбавитися зайвої ваги. Марафони на різні дистанції стають дедалі популярнішими в Україні та світі. Важко уявити, навіть 5–10 хв бігу на день із низькою інтенсивністю можуть покращити ваше життя.

Декілька фактів про користь бігу:

  • Він знижує ризик смерті. Дослідження показало, що в людей, які бігають, знижується ризик смертності від різних причин на 27%, ризик серцево-судинної смертності на 30% та ризик смертності від раку на 23%.
  • Покращує серцево-судинну, метаболічну форму та профілактує ожиріння.
  • Допомагає підтримати здоров’я скелета.
  • Біг, як аеробна вправа, знижує артеріальний тиск та рівень холестерину. Дорослим рекомендовано займатися 40 хв 3–4 рази на тиждень.
  • Допомагає відновити психічне здоров’я. Біг, як інші фізичні активності, знімає стрес, покращує настрій, збільшує кількість ендорфінів в організмі. Це гарний спосіб побороти тривожність.
  • Покращує якість сну. Аеробні вправи (зокрема, біг) збільшують тривалість повільно-хвильового сну.

У процесі бігу організм відчуває гострі метаболічні та фізіологічні зміни, зокрема, збільшення частоти та глибини дихання, серцевого викиду, коливання вмісту гормонів у крові тощо. Те, що біг корисний для підтримування здоров’я та зменшує ризики низки захворювань, не викликає сумнівів.

Якщо ви бажаєте бігати, проте не знаєте, з чого почати, є спосіб полегшити завдання — розпочинайте бігти в комфортному темпі, а потім робіть перерву на ходьбу, аби дати тілу час на відновлення. Повторюйте це впродовж певного часу або відстані. Згодом тривалість бігу буде збільшуватися, а ходьби — зменшуватися.

Незалежно від району, у столиці знайдуться чудові місця для бігу:

 Труханів острів

Покриття: асфальт, трейлові доріжки. Рельєф: рівний. Труханів острів — ідеальне місце для спорту, з обмеженим рухом транспорту та зеленою зоною.

 Оболонська набережна та парк “Наталка”

Покриття: асфальт. Рельєф: майже рівний. Маршрут вздовж річки довжиною близько 5 км та парк “Наталка” — один із найкращих у Києві.

 Ботанічний сад ім. М. Гришка

Покриття: асфальт, ґрунт. Рельєф: підйоми та рівні доріжки. Ботсад ідеальний для тренувань з набором висоти та прямими відрізками.

 Лівий берег: Озеро Тельбін та Русанівська набережна

Покриття: асфальт. Рельєф: рівний. Маршрут включає озеро Тельбін та Русанівський канал з мальовничими пейзажами.

 Парк “Партизанська слава”

Покриття: асфальт, ґрунт. Рельєф: переважно рівний. Дуже зелена локація з мінімумом людей та маленькими озерами.

 ВДНГ

Покриття: ґрунт, асфальт. Рельєф: рівний, трейлові стежки в лісі. Один з найкращих бігових маршрутів у Києві з постійними забігами та великими паркінгами.

 Голосіївський парк ім. Максима Рильського

Покриття: ґрунт. Рельєф: рівний з гірками. Велика зелена зона зі стежками та озером, де можна організувати трейловий забіг.

 

Великий Київ у Google News

підписатися