Про нелегки останні роки будівлі згадує у Facebook киянка Ірина Сіренко.
За її словами, до недавнього часу особняк належав Державному естрадно-симфонічному оркестру України. Щоправда, з нього оркестр наполегливо намагалися вижити, і в березні 2015 року в там сталась пожежа – серед ночі запалала дах.
Загинули двоє пожежників. Все списали на несправну електропроводку.
Після пожежі будівлю відновили, реставрували, але оркестр туди, природно, вже не повернувся.
Точно не стверджую, але начебто особнячок відійшов київському муніципалітету. І ось через кілька років, знову в березні – нова пожежа. І сильно сумніваюся, що це – простий збіг. І що чекає цей вцілілий острівець старого міста – зміна господарів або знищення для будівництва чергового хмарочоса?” – завершує риторичним питанням свій допис Ірина Сіренко.
Але відповідь на нього така очевидна, що коментатори не сумніваються: повторюється історія Сінного ринку і на цьому місці рано чи пізно виросте хмарочос.
Кияни, навчені попереднім досвідом з пожежами в старих будинках в центрі міста, навіть не сумніваються, що це саме підпал, і він невипадковий.
Довідково. Будинок на Саксаганського, 38 знаходиться на червоній лінії забудови, це рідкісний зразок архітектури Києва середини 19 ст., який завдяки наступним перебудовам і ремонтам отримав репрезентативний вигляд і вдало вписався в навколишню забудову.
Історія садиби простежується з 1849, коли вона перейшла у власність колезького асесора Т. Драгомирецького. Тоді з боку вулиці тут стояв двоповерховий дерев’яний Г-подібний будинок, зведений у формах класицизму. Його добудовували у 1871, 1881 та 1899, останнього разу – за проєктом архітектора А.-Ф. Краусса в стилі історизм з використанням ренесансно-барокового декору.
У кінці 1990-х споруду капітально відремонтували.
Нагадаємо, вчорашня пожежа охопила 300 кв. м будівлі на Саксаганського, 38.