Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко.
Єдину державну базу ДНК хочуть створити для того, щоб ідентифікувати невпізнані тіла (останки), покращити роботу з розшуку зниклих безвісти та встановити російських військових злочинців. Ці категорії, а також близькі родичі зниклих безвісти, підлягатимуть обов’язковій реєстрації.
Доступ до бази ДНК буде обмеженим: його матиме лише коло правоохоронних органів та розвідка у встановленому порядку.
Наразі до бази даних ДНК вносять геномну інформацію, отриману лише при проведенні судових молекулярно-генетичних експертиз. Там зараз знаходиться на обліку близько 45 тисяч ДНК-профілів: більше половини з яких встановлені зі слідів, вилучених з місць скоєння злочинів. Лише одна четверта ДНК-профілів у базі даних – це зразки підозрюваних осіб.
Зазначається, що за чотири місяці війни призначено вже понад 6 тисяч експертиз щодо встановлення особи, з яких близько 40% вже виконані. Саме тому зараз надзвичайно актуальним є створення інструменту для накопичення та систематизації даної інформації, надання їй правового статусу для використання як доказової бази у процесі доведення злочинів рашистів проти України. Загалом світовий досвід з ведення подібних обліків свідчить про доцільність створення єдиної бази даних ДНК.
Нагадаємо, у Бучі робитимуть безкоштовний ДНК-аналіз для родичів загиблих.