На виставці можна побачити близько 60 невідомих авторських робіт народної художниці України Марії Примаченко раннього періоду, які вперше демонструються в залах музею.
Крім того, гості музею можуть помандрувати віртуальною галереєю за допомогою “чарівних” окулярів. Новітні технології дають можливість розглянути в деталях 72 роботи з двох альбомів мисткині 1940-х років, які раніше були лише виставковими експонатами, та взаємодіяти з керамічними творами художниці – не тільки торкатись, але і переміщувати їх.
Цей проєкту став можливим завдяки оцифруванню експонатів, над яким команда співробітників працювала протягом пів року на обладнанні, подарованому музею ALIPH Foundation за сприяння Французький інститут в Україні. Реалізувати задум допомогли фахівці eMuseum та Imersum, з якими музей співпрацює вже не перший рік.
Вибрані твори з унікальної колекції музею були створені Марією Примаченко протягом 1935-1938 років під час навчання у Школі народних майстрів народного мистецтва та роботи в Експериментальних майстернях при Київському музеї українського мистецтва.
Виконуючи “цикли” малюнків у техніці акварелі, а згодом і гуаші, Марія Примаченко, залежно від учбових завдань, об’єднувала їх форматом аркуша, побудовою композиції та певними колористичними рішеннями.
Читайте також: Художниця без освіти і без паспорта, яка зачарувала Пікассо: 7 грудня народилась Катерина Білокур
Нагадаємо, у Софії Київській нещодавно відкрилась виставка робіт Марії Примаченко та Марії Галушко.