Про це ідеться у коментарі голови постійної комісії з питань охорони здоров´я та соціальної політики Марини Порошенко.
Депутатка Київради та ініціатор реформи інклюзивної освіти зреагувала на випадок, який стався у школі №58 Шевченківського району столиці, коли вчителька інклюзивного класу здійснювала насильство над дитиною з особливими освітніми потребами.
“Переконана, що з цим конкретним випадком потрібно розібратися в правовому полі й зробити все можливе, щоб подібні ситуації ніколи і ніде не траплялися в майбутньому, а винні понесли відповідне покарання. На жаль, такі жахливі інциденти відкривають проблеми, які потрібно вирішувати негайно”, – зазначила Порошенко.
За її словами, певні політичні сили вже почали використовувати цей випадок і намагаються переконати суспільство, що інклюзія – це погано. Але десятки тисяч дітей з особливими освітніми потребами та їхні батьки так не вважають! Бо коли протягом трьох років (у 2017-2019 рр.) проводилася загальнонаціональна реформа інклюзивної освіти, тисячі дітей з особливими освітніми потребами по всій України та їхні родини, отримали надію на щасливе майбутнє й повноцінне життя в суспільстві.
Марина Порошенко зазначила, що впродовж останніх двох років реформа не тільки не продовжується, а людей намагаються повернути до радянської системи освіти і знову ізолювати дітей з ООП не лише від суспільства, але й від своїх родин.
“Впевнена, що ТСК створена Департаментом освіти і науки КМДА досконало вивчить цей прикрий випадок та причини, які до нього призвели. А я, як голова постійної комісії з питань охорони здоров´я та соціальної політики, обов’язково ініціюю розгляд даного питання на найближчому засіданні комісії”, – додала Порошенко.
Депутатка пообіцяла спільно з колегами випрацювати механізми щодо удосконалення роботи освітніх закладів, в контексті – комплексної взаємодії інклюзивних шкіл, інклюзивно-ресурсних центрів та соціальних служб, з метою недопущення подібних випадків в майбутньому та для того, щоб вивести інклюзивну освіту столиці на якісно новий рівень.
Нагадаємо, вчителька київської школи побила дитину з аутизмом – знущання потрапили на відео. Як відомо, освітній омбудсмен Сергій Горбачов не бачить перепон для того, аби студенти або учні оприлюднювати відео з інцидентами, коли викладачі на робочому місці ведуть себе непрофесійно.