Аудіопроєкт складається з двох частин. Перша аудіоінсталяція розташована Дорогою Скорботи та на площі біля пам’ятника. Звідти лунає музичний супровід із 32 динаміків, які перегукується з другою частиною об’єкта на колишньому єврейському цвинтарі. Тут ви почуєте імена та голоси розстріляних у Бабиному Яру, відомі музичні твори, фрагменти свідоцтв, юдейські та християнські релігійні тексти.
Друга – металевий “подіум смерті” довжиною близько 40-ка метрів. Складається він із дерев’яних деталей та органу, який розташований зсередини по центрі. В результаті звуки інструменту виходять крізь дірки колон. Погодьтеся, складне аудіо-рішення з трубами діаметру до 6 метрів.
Ідея звукової концепції – пробудити в людей переживання, єдиними звуками перенести в 1941 рік та відчути біль через музику. На практиці це реально відчути. Звуки інсталяції справді занурюють у історичні спогади, викликають емоційну безвихідь. Вона триває, доки не залишиш територію Бабиного Яру. Але непокоїть думка, що інсталяцію креатори реалізували на кістках євреїв у прямому сенсі (колись тут було кладовище).
Інсталяція також включає 10 пустотних 6-метрових металевих колон із яких “виходять” звуки – прострілені багатьма справжніми кулями. Як і тисячі євреїв у 1941…
Креатори використали зброю з калібром, подібним до того, що використовувався під час “зачисток” у Бабиному Яру. Ввечері колони планують підсвічувати зсередини. В результаті крізь дірки буде проходити “світло” як свобода, яку так і не побачила загибла частина населення.
Ефект дзеркала на колонах, за задумом авторів, має викликати страх. Тобто дивишся на своє відображення із простріленим обличчям, а на тлі звуків – химерні відчуття. Їх точно не хотілося пережити в реальності!
Біля арт-інсталяції лежать обвуглені діви, які підняли “фурор” і залишилися з ранкового відкриття. Насправді, така інтерпретація загиблих зрозуміла не всім. І більшість її сприйняли негативно, зауваживши, що у цьому відсутня повага до загиблих в 1941.
Читайте також:
З речима на… Розстріл. “Марш пам’яті” пройшов страшним маршрутом – фоторепортаж
Президент вшанував пам’ять жертв Бабиного Яру та відкрив аудіовізуальну інсталяцію (ФОТО, ВІДЕО)