Немовляті діагностували кісту яєчника ще до появи на світ: у столиці прооперували 3-місячну дівчинку

Автор: Любава Лисичкіна
21:05 21.12.2023

Після народження дівчинці зробили ультразвукову діагностику, яка підтвердила наявність пухлиноподібного утворення у правому яєчнику.

Немовляті діагностували кісту яєчника ще до появи на світ: у столиці прооперували 3-місячну дівчинку
Світлодіодне освітлення
Про порятунок 3-місячної Аделіни з Черкас розповіли в Охматдиті.   
 
У 3 місяці Аделіна потрапила до відділення дитячої та підліткової гінекології. Тут дівчинку обстежили, проконсультували та госпіталізували.
 
«Кіста буває різних видів: проста та складна. Проста кіста не має перегородок та може пройти самостійно, тобто розсмоктатися. Складна ж кіста є багатокамерним утворенням і складається з кількох простих кіст. Вона рідко переносить зворотній розвиток. В Аделіни була знайдена складна кіста правого яєчника розміром близько 4 см. Тому ми повинні були оперувати дівчинку», – пояснює Інна Бачинська, акушерка-гінеколог НДСЛ «Охматдит».
 
У відділенні впроваджені та широко застосовуються різні способи лікування: консервативне, розкручування додатків, методи лапароскопії тощо. 3-місячній Аделіні видалили кісту, провівши лапароскопічне втручання – це малоінвазивний метод хірургічного лікування.
Ігор Мірочник, завідувач операційного відділення Охматдиту, який брав участь в операції, говорить:
«Видалення кісти в новонароджених дівчаток лапароскопічно має стати золотим стандартом хірургії. Адже завдяки цьому методу можна не робити розрізів через весь живіт, а провести втручання малоінзвазивно та навіть без косметичних дефектів».
 
До слова, “ВК” писав про те, що за пару років світ не впізнає українську кардіохірургію: йде навчання новітнім мініінвазивним методикам.
 

Великий Київ у Google News

підписатися