Неймовірно талановита: акторка, легендарна Наталка Полтавка, святкує день народження

Автор: Любава Лисичкіна
20:46 22.04

22 квітня день народження народної артистки України, телеведучої, актриси Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, лавреатки численних театральних нагород, Шевченківської лавреатки і премії імені Лесі Українки Наталі Сумської. 

Неймовірно талановита: акторка, легендарна Наталка Полтавка, святкує день народження
Світлодіодне освітлення

Народилася майбутня актриса на Київщині в акторській родині. До 10 років жила у Львові. Вперше Наталя Сумська вийшла на сцену в шість років. Це була репетиція спектаклю “Невільник” у Львівському театрі імені Марії Заньковецької.

“Для моїх батьків сім’я завжди була найголовнішою цінністю. Колись мама розповідала, що була затверджена на роль Галини у відомій комедії «За двома зайцями». Через те, що тато хвилювався, що може втратити свою молоду красиву кохану, мама зробила пожертву – відмовилася від ролі та присвятила себе сім’ї. Батьки завжди були разом та жили одне одним”, – говорить Сумська про родину.

Закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого. З 1977 р. – актриса Національного академічного театру імені Івана Франка. На виставах з її участю завжди аншлаги.

“Наталя Сумська з тих актрис, які не втомлюються дивувати своєю творчою енергією і акторськими сюрпризами. Її вистачає і на академічний театр, і на серйозну антрепризу. Вона завжди готова на кінозйомки, телевізійні цикли, запис радіопрограм і озвучування закордонних фільмів. А ще на велику дружню сім’ю, берегинею якої є”, – говорить мистецтвознавиця Галина Цимбал.

Від початку роботи в театрі з’являлися кінопропозиції. Перша головна роль в кіно – Наталка Полтавка. Актриса сама говорить, що роль в екранізації п’єси “Наталка Полтавка” стала визначною подією у її житті.

“Цей шанс мені подарувала наша корифейка, акторка театру та кіно Наталія Ужвій. Після репетиції її зустріла знімальна група та спитала: “До кого звернутися, аби знайти акторку на головну роль Наталки Полтавки?”. На що вона відповіла, вказавши на мене: “А навіщо вам шукати? Ось вона стоїть2. З такої легкої руки мене відразу запросили на знімання”, – згадує Сумська.

Загалом на рахунку Наталі Сумської – пів сотні фільмів. Якщо проєкт цікавий, вона погоджується і на невеликі ролі. У  Наталі Сумській ще й чудовий голос. У багатьох виставах вона виступала і співачкою.

Наталя Сумська була і на першому Майдані, і на другому, часто відвідує військові шпиталі, дієво підтримує поранених воїнів.

“Одна з яскравих Наталчиних якостей – оптимізм. Ця посмішка здатна знеозброїти будь-кого! У неї приголомшливий потенціал, бажаю реалізовуватися і цвісти – на сцені і в житті!”, – сказав про колегу Анатолій Матешко.

Одружена з Анатолієм Хостікоєвим. Має двох дітей: дочку Дарину Мамай-Сумську від першого шлюбу  та сина В’ячеслава Хостікоєва.

Великий Київ у Google News

підписатися