Про це повідомляє Управління туризму та промоцій КМДА, яке готує заходи спільно з Київськии центром розвитку туризму.
Організатори звертають увагу, що через великий попит та обмежену кількість місць під час дії воєнного стану реєстрація є обов’язковою для кожного учасника окремо.
Лекторій «Ті, що єднають береги»
Гостей запрошують поринути в історію Києва, збудованого на берегах Дніпра. Ви дізнаєтеся, як у давнину єднали правий і лівий береги, хто створював та контролював переправи, а також про перші мости, що стали інженерними досягненнями свого часу. Почуєте про видатних архітекторів, сучасні мостові переходи через Дніпро та про важливу роль, яку відіграють в житті міста ті, що єднають береги!
Місце проведення вказано в анкеті.
- 22 січня, середа, 14:00.
- Реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Шляхами становлення Незалежності України».
Подорож розпочинається з історичної Софійської площі – місця, де був проголошений Акт Злуки, що став символом об’єднання українських земель. Ви дізнаєтеся про визначні події, які формували Україну як незалежну державу, та відвідаєте місця, що залишили яскравий відбиток у нашій національній пам’яті.
Маршрут: Софійська площа → Михайлівська площа → Арка Свободи Українського народу → вул. М. Грушевського → Пам’ятник В’ячеславу Чорноволу → Європейська площа → вул. Хрещатик → Алея Героїв Небесної Сотні → Національний банк України → площа Івана Франка → вул. Городецького.
Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 22 січня, середа, 16:00.
- Реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Як козаки та магістрат на Подолі жили».
Під час екскурсії ви відкриєте таємниці середньовічного Подолу та дізнаєтеся про традиції Київського самоуправління.
Маршрут: Контрактова площа → Церква Успіння Богородиці Пирогощої → Церква Миколи Притиска → Кам’яниця київського війта → Церква Святої Катерини.
Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 23 січня, четвер, 13:00.
- Реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Святошинське намисто».
Під час екскурсії ви почуєте багато цікавих фактів про Святошино, які як намистинки в ланцюзі історичних подій пов’язують цю місцевість із давніми київськими святинями, розвитком курортної справи, ідеєю підкорення неба та з особистостями, які відіграли важливу роль у розвитку авіації.
Маршрут: бул. Академіка Вернадського → Спорткомплекс «Наука Спорт».
Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 24 січня, п’ятниця, 13:00.
- Реєстрація за посиланням.
Лекторій «Київ шістдесятників»
Лекція відкриє світ київських митців і мислителів 1960-х років – шістдесятників. Ви дізнаєтеся про видатних діячів цього культурного руху та їхню боротьбу за свободу слова. Разом дослідимо життєві шляхи української інтелігенції, познайомимося з місцями, пов’язаними з їхньою діяльністю у Києві, та побачимо, як внесок шістдесятників вплинув на нашу культуру.
Місце проведення вказано в анкеті.
- 25 січня, субота, 14:00.
- Реєстрація за посиланням.
Екскурсія «Меценати Києва»
Під час прогулянки ви дізнаєтеся про традиції благодійництва та відомі родини меценатів Києва, які жили у місті більше століття тому, про їхній внесок у збереження музейних цінностей, а також про те, як власна оселя могла стати домом молитви чи музеєм.
Маршрут: Станція метро «Палац спорту» → Хоральна синагога Бродського → Бессарабський ринок → Національний музей Тараса Шевченка → Національний музей «Київська картинна галерея» → Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків → Національна наукова медична бібліотека України.
Місце зустрічі вказано в анкеті.
- 26 січня, неділя, 12:00.
- Реєстрація за посиланням.
Організатори також звертають увагу на правила безпеки під час дії воєнного стану. У разі повітряної тривоги за маршрутом передбачені діючі укриття, кожен учасник екскурсії заради своєї безпеки повинен слухати вказівки гіда. У разі ворожих обстрілів заради безпеки екскурсантів та гіда, Управління та Київський центр розвитку туризму залишають за собою право скасувати захід.
Читайте також: Виставки, презентації та нові вистави: куди сходити у Києві цього тижня
Нагадаємо, у Києві анонсували третю “Книжкову країну”.