Неймовірне відео зустрічі українських полярників з горбатим китом

Не працює відео?

Горбань пускав фонтани, округлював спину, показував хвостик

Під час морського виїзду вчені побачили цього красеня та підійшли поближче, щоб провести дослідження. Зокрема, виміряти його розміри за допомогою дрона, зробити фотоідентифікацію й узяти зразки шкіри та жиру, ідеться у повідомленні Національного антарктичного наукового центру.

Поки тривали вимірювання, кит неабияк зацікавився човном і почав плавати під ним та навколо. Така гра продовжувалася близько 15 хвилин.

Горбань пускав фонтани, округлював спину, показував хвостик, а в один момент навіть перевернувся животиком догори та став плескати грудними плавцями, що, за словами полярників, нечасто можна побачити. Одним плавцем він легенько зачепив човен з полярниками.

Науковці зауважують, що зазвичай горбаті кити не становлять загрози людям у човнах: поводяться обережно і не агресивно. Але якщо інтерес тварини стає нав’язливим, а її дії — небезпечними, то полярники припиняють спостереження і потихеньку відходять, щоб не зачепити двигуном.

Цікаво, що за розмірами цей кит — вдвічі довший, ніж човен. Підрахунки за відео дозволили встановити, що його довжина становить 9,6 метрів. Це ще молода тварина, адже дорослі горбані сягають 13-15 м завдовжки.

Під час цієї зустрічі біологу 29-ї УАЕ Світозару Давиденку вдалося зібрати різну інформацію про кита. Окрім визначення розміру, вчений сфотографував хвостовий плавець велетня: малюнок на ньому в горбанів унікальний, як відбиток пальців у людини. Тепер цього кита буде внесено в міжнародну ідентифікаційну базу, і коли його знову зафіксують дослідники, то можна буде порівняти, як він змінився за цей час.

Завдяки таким дослідженням вчені отримують цінну інформацію про успішність розмноження найбільших тварин планети, наявність в них кормової бази, їхні міграції тощо.

Відео: Олександр Мацібура