Харків’янин Вадим Колесник разом з партнеркою у танцях на льоду Емілією Зінгас посіли 6-те місце на Олімпіаді-2026. Вони виступають у складі збірної США, а завдяки підтримці добродіїв вперше за роки великої війни змогли наживо зустрітися з рідними, які приїхали з України. Історію спортсмена розповідає Associated Press.
Вадим тренується в Америці з 2016 року. А після початку повномасштабного вторгнення до нього в США переїхала його мама Світлана. Батько Ігор залишився в Україні доглядати бабусю, а старший брат, якого звати Ігор, як тата, пішов на фронт.
На жаль, мама Вадима не могла поїхати з Америки в Європу аби підтримати сина під час участі в Зимових Олімпійських іграх-2026. Світлана подалася на грін-карту, і якщо вона залишить країну, втратить шанс перебувати в Америці в наступні роки. Світлана Колесник має візу до 2027 року, але зібрала усі документи для більш тривалого офіційного перебування в США. А її юрист порадив не ризикувати та не виїжджати навіть на короткий час.

Завдяки збору на GoFundMe дві родички Вадима змогли приїхати до Мілана повболівати за нього під час змагань. Ким саме приходяться спортсмену Сніжана Колесник та Ірина Кобченко, видання ІР не розповідає. Однак зазначає, що завдяки добродіям вдалося знайти $25,000, щоб близькі приїхали на кілька днів до Італії.
Історію Вадима переповідають як життєпис людей, що потерпають від війни в Україні. Згадують про бомбардування дронами і балістичними ракетами та майже 4 роки російської агресії, під час якої значної шкоди було завдано, зокрема, його рідному Харкову.
Я дуже вдячний, – сказав Вадим журналістам ІР про можливість поїздки для своїх близьких. – Вони ніколи не змогли б потрапити сюди без цієї підтримки

Прикрістю під час змагань для Вадима є той факт, що змушений виходити на лід та конкурувати з двома росіянами, які виступають у нейтральному статусі (представляючи Вірменію – прим.).
Для мене це країна-терорист, – каже Вадим в контексті Росії. – Вони вбивають українців кожного дня. Поки не завершиться війна, їм тут не місце

Раніше “ВК” розповідав, що хоч Міжнародний олімпійський комітет називає нейтральним статус російських спортсменів, бо вони начебто не підтримують війну та не виражають щодо неї свою позицію, однак відомі факти, що Петро Гуменник та Аделія Петросян виступали на санкціонованому “Кубку Першого каналу” та в одязі з логотипом підсанкційної платіжної системи “Мір”, також Гуменник з’являвся у військовій формі СРСР і брав участь у пропагандистських шоу, а Петросян проводила майстер-класи на фестивалі “Літо в Москві”, який відкрито підтримує війну та збирає кошти для окупантів.

Про свою спортивну роботу в Америці Вадим Колесник розповів, що тренується у Детройті (в Штаті Мічиган – прим.) на Novi Ice Arena. Також виїжджає з міста для спільних тренувань з напарницею Емілією Зінгас.
Вадим зізнається, що після початку повномасштабного вторгнення йому було вкрай важко тренуватися через поганий емоційний стан та переживання. Відтак, щоб продовжити роботу, він був змушений працювати з психологом.
Мені необхідно було відволіктися, висказатися та сфокусуватися на своїй роботі, аби все, зо відбувається за межами катання, залишилося на віддалі

Емілія Зінгас розповідає, що війна дуже сильно торкнулася серця Вадима:
Він щодня отримує відео та повідомлення про друзів, які помирають та отримують поранення. Це не просто. Це забирає у нього дуже багато сил в останні 4 роки
З України вболіває за Вадима і його тато. Хлопець зізнається, що саме батько доклав колись максимум зусиль, аби відправити його на тренування до Америки. І тепер Ігор Колесник дуже пишається досягненнями сина.






