Про це розповів куратор проєкту Олег Соснов.
За його словами, один мурал під назвою”2104141700″ з’явився на на фасаді ліцею №157 на проспекті Оболонському, 12В.
Завдяки своїй динамічній композиції та грі кольорів стінопис пропонує школярам та мешканцям міста поринути у нефігуративне мистецтво.
Прямолінійні форми нагадують навколишні архітектурні елементи та підкреслюють суворість і серйозність, необхідні для навчання в школі. Проте, завдяки грі пастельних кольорів та більш органічних фактур, ці форми ніби зливаються та пом’якшуються, створюючи однорідне та гармонійне ціле. Таким чином, витвір стає більш живим та теплим, що символізує соціальний аспект навчання”, – так пояснює свій задум сам Nelio.
Другий мурал з іншою, але не менш загадковою назвою “2104121458” прикрасив будівлю факультету інформатики та обчислювальної техніки НТУУ “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського” на вул. Борщагівська, 100.
Цей стінопис є абстрактним та мінімалістичним баченням взаємозв’язку природи, науки та техніки. Він натхненний мікро- та макроскопічними пейзажами, цифровими та природними структурами для того, щоб розмити межу між цими протилежними світами та показати зв’язки, які їх об’єднують. Контекстуально, це також посилання на архітектуру в стилі бруталізму та навколишні кольори”, – ділиться Nelio.
Обидва проєкти реалізували в рамках фестивалю “Французька весна” за підтримки посольства Франції та Французького Інституту в Україні.
Читайте також: Яскраве поле маків замість сірого бетону. У селі на Київщині з’явився мурал від столичних художників