На перехресті вулиць Степана Рудницького та Мейтуса автівки періодично збивають пішоходів, адже через велику кількість запаркованих авто уздовж дороги водії не одразу бачать пішоходів.
Тому водії не зупиняються перед пішохідним переходом або зупиняються в останню мить. У темний час доби ситуація погіршується.
Неподалік небезпечного перехрестя розташований “Київський ліцей “Школа сучасної освіти “АСЕ”. Батьки дітей звернулися до депутатки Київради Олесі Пинзеник з проханням встановити на перехресті світлофор.
Депутатка вже написала звернення до комітету Київради з питань бюджету з вимогою виділити кошти та встановити світлофор для безпеки мешканців Голосіївського району та їхніх дітей.
Звернення депутатка опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

“Звернення написала на бюджетну комісію, щоб винесли питання виділення коштів на найближче засідання. Моя помічниця ходила дивилася: багато людей проходять , але машини гасають і вона з дитиною боялася би переходити”, – розповіла депутатка.
Також Олеся Пинзеник опублікувала відео, де на перехресті вул. Рудницького та Мейтуса авто збиває жінку.
Додамо, скоєння ДТП не завжди передбачає автоматичну винуватість водія. Пішохід є таким самим учасником дорожнього руху, як і водій. Про вину пішохода можна казати навіть коли стається аварія зі смертельними для пішохода наслідками.
Однак, у ситуації, коли наїзд стався на пішохідному переході, суди зазвичай стають на бік пішохода.
Коли ж провина у вчиненні ДТП може покладатися не на водія та яка кара за це передбачена:
- кримінальна відповідальність може охоплюватись складом злочину за 291 статтею ККУ – від перспективи бути оштрафованим до перебування у колонії до п’яти років;
- адміністративна відповідальність за 127 ст. КУпАП передбачає: штраф 15, 40, 50 НМДГ, громадські роботи.
Дивіться також: Сіла за кермо під наркотиками та тяжко травмувала пішохода: оголошено підозру депутатці Київради
Нагадаємо, за даними правоохоронців майже половина всіх ДТП у 2024 році сталась через порушення швидкості руху. Також серед найпоширеніших причин ДТП: порушення правил маневрування, проїзду перехресть та пішохідних переходів.
При цьому випадки скоєння ДТП з наїздом на пішохода фіксуються правоохоронними органами, як досить поширене явище. З січня по серпень 2024 року таких випадків було зафіксовано – 1 128.