Небезпечні акумулятори, павербенки та ліхтарі: чому вибухають та спалахують квартири киян

Автор: Оксана Тупальська
09:05 11.06

У п’ятницю та неділю зафіксували випадки у Києві, коли спалахували акумулятор та електричне обладнання та завдавали збитків. Вибухи, задимлення та пожежі в квартирах викликають не лише неякісні пристрої альтернативного опалення, якими користуються під час відключень світла. Домівки горять через неправильне підключення та встановлення техніки.

Як уникнути небезпеки для життя та здоров’я, користуючись засобами живлення під час зникнення електропостачання, зараз розповімо.

Небезпечні акумулятори, павербенки та ліхтарі: чому вибухають та спалахують квартири киян

Якщо ваш балкон засклений та має площу, меншу за 20 кв.м, не ставте там генератор струму

Теоретично на балконі встановити генератор можна. Для цього має бути забезпечено провітрювання, аби техніка охолоджувалась, від дощу повинен прикривати піддашок. Плюс – техніка має поєднуватися з пристроями у вашій квартирі якісними електрокомунікаціями. Ще один виклик – відсутність потоків повітря з балкону у приміщення – простими словами: випари не повинні з вітром потрапляти у ваше житло. 

В Україні дійсно є будинки з балконами великої площі, де можна втановлювати генератор, якщо домовитися с сусідами, які не проти послухати, як він тарабанить поруч з їхнім помешканням. Проте таких апартаментів вкрай мало. Відтак, якщо встановите генератор на своєму тісненькому балкончику, будете труїтися випарами пального, а ризик спалити квартиру вкрай високий. 

Наслідки отруєння газами від генератора порівнюють з “мовчазними обіймами смерті”. Тобто, якщо людина засне, може і не прокинутися, так ніколи і не почувши неприємного запаху. 

Між іншим, отримати електричне живлення від генератора можуть мешканці перших поверхів – якщо поставлять його подалі від вікна надворі та проведуть світло додому. Аби лиш не вкрали ваш “трактор”.

Не вмикайте в квртирі акумулятори-електроліти, якщо не маєте літієвих

У мобілках та більшості пристроїв для дому ми маємо літієві акумулятори. Вони мають високу здатність вибухати, однак сучасні виробники техніки створили запобіжники, які їх захищають. Ось чому вони стали безпечними. 

Однак якщо свинцевий акумулятор, який, зокрема, використовують в автомобілях, заряджається підвищеною напругою, то електроліт в ньому починає кипіти й в корпусі накопичується водень, який є вибухонебезпечним. Тут виникає питання – а чому ж в машині не вибухає, а вдома вибухає? – Бо ваш автомобіль розрахований на певний рівень напруги під час заряджання та розряджання, а от в домашніх умовах досягти цього важко. Відтак, якщо ви не інженер-автомеханік, не займайтесь небезпечними забавками. 

Не намагайтесь увімкнути павербенк, якщо він “надувся”

Павербенки для смартфонів та іншої техніки – це літій-іонні акумулятори. І якщо його “роздуло” – це означає, що всередині сталося мінізагорання, проте його наслідки компенсували захисні механізми.

Зазвичай такі горілі павербенки викидають. Але раптом ви вирішили розширити його функціонал дослідним шляхом і увімкнути знову, переконавшись, що той охолов – не робіть цього. Бо пожежа може бути таких масштабів, що ваш дрібний павербенк не вдасться загасити квартирним вогнегасником. 

Правило просте: павербенк згорів – передайте його на утилізацію. 

Будьте обережними та бережіть своє життя та майно. Та пам’ятайте – лампочки на акумуляторах і фонарики, що заряджаються від електричної мережі – це також електрообладнання, яке може горіти, виділяти шкідливі випари та шкодити. Тому зіпсувалося – у смітник. Краще бути в темноті, аніж у знищеній вогнем квартирі. 

Раніше “ВК” розповідав, що вибух акумулятора стався у квартирі багатоповерхівки с. Софіївська Борщагівка наробив лиха власникам: чоловік отримав травми, а квартира зазнала пошкоджень.

Великий Київ у Google News

підписатися