Не всі вчителі, які зараз працюють в школі, мають право на відстрочку, – МОН

Автор: Любава Лисичкіна
19:16 Сьогодні

За даними станом на 1 вересня 2024-го, кількість учнів, які навчаються дистанційно, складає майже 500 тисяч. Тобто багато шкіл зробили укриття, відновили очне навчання.

Не всі вчителі, які зараз працюють в школі, мають право на відстрочку, – МОН Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив в інтерв’ю «Українській правді» заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

«Не всі вчителі, які зараз працюють в школі, мають право на відстрочку. Лише ті, хто мають більше ніж 0,75 ставки навантаження. Ті, хто будуть в кадровому резерві, не матимуть навантаження — відповідно, і права на відстрочку», — зазначив Сташків.

До кадрового резерву потраплятимуть вчителі:

  • які з різних причин втратили кількість годин у школі;
  • ті, хто бажає викладати у закладах на деокупованих територіях.

Сташків пояснив, що на час перебування в кадровому резерві за педагогами має зберігатися середня зарплата і посада — щойно школа поновить навчання. Терміни перебування у резерві не обмежені. В цей час освітяни будуть вчитися, щоб не втратити професійних навичок та майстерності. У кадровому резерві можуть бути не лише вчителі, але й директори освітніх закладів.

Після цьогорічного внесення змін до законів, що регулюють мобілізацію, право на відстрочку отримали:

  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь,
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менше як на 0,75 ставки.

Великий Київ у Google News

підписатися