Лабіринт встановили Міністерство культури та інформаційної політики разом з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках проєкту «Мріємо та діємо», пише Укрінформ.
За допомогою реальних сценаріїв та завдань відвідувачі лабіринту можуть отримати практичні знання та навички безпеки в інформаційному просторі.
Тематичні блоки сформульовані таким чином, щоб допомогти учасникам здобути компетентність інформаційної та медійної грамотності та вдосконалити навички критичного сприйняття інформації, стійкості до зовнішніх і внутрішніх впливів та пропаганди, розпізнавати спроби маніпулювати інформацією та емоціями та відрізняти факти від суджень.
Підвищення медіаграмотності – це тривалий процес і потребує системного підходу, зазначив заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.
Ми вивели на державний рівень роботу у цій сфері. Це не робиться за місяць або рік, це системна робота. Віримо, що ми також скоро будемо в лідерах з медіаграмотності, як ми лідируємо в інших ініціативах”, – сказав він.
Своєю чергою заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда додала, що важливо навчитися аналізувати будь-яку інформацію, а не сприймати все через призму емоцій.
Читайте також: Росіяни поширюють цинічні фейки про обстріл Києва. В КМДА дали відповідь
“Після 24 лютого ми всі змінили своє сприйняття інформації. У перші дні війни було багато дезінформаційних вкидів та фейкових сторінок навіть у державних структур – наприклад, говорили, що Київ вже оточений, виїхати неможливо тощо. Автори фейків тиснули на емоції громадян. Але наша сила – це наш розум і вміння аналізувати“, – сказала вона.
Лабіринт розрахований саме на молодь віком від 14 років. За словами заступниці міністра молоді та спорту Марини Попатенко, необхідно зараз допомогти молоді бути стійкими до дезінформації, а вони потім вчитимуть цьому батьків.
Читайте також: В Києві стартували Дні польського кіно: що покажуть