Не веселіться аж занадто. Прикмети, забобони 27 жовтня

08:40 27.10

У світі 27 жовтня відзначають день аудіовізуальної спадщини, в Алжирі святкують день висадки дерев. А ще цього дня народилися відомий мореплавець Джеймс Кук і видатний музикант Ніколо Паганіні.

Не веселіться аж занадто. Прикмети, забобони 27 жовтня

За церковним календарем сьогодні вшановують пам’ять Параскеви Сербської. Це християнська свята, яка прославилася своїм аскетизмом.

У східних слов’ян свята Параскева тісно пов’язана з давнім язичницьким образом богині Мокоші. Її шанували як хранительку жіночих традицій, цілительку хвороб, заступницю вaгітних і породіль, а також господиню земної вологи.

Параскева шанується як покровителька всякої жіночої зимової роботи, а тому має й інші назви: Льоняниха, Трепальниця. Саме від цього дня жінки бралися до зимових видів роботи: прядіння, тіпання льону, шиття, вишивання. 

Прикмети 27 жовтня

  • на Параскеву сухо і немає бруду – дощів найближчим часом не буде;
  • брудно і дощитиме в цей день – до сніжної зими;
  • зірки яскраво світять – наступного року буде хороший урожай.

Що сьогодні не можна робити

З давніх-давен на Русі в цей день діяла заборона на будь-які домашні жіночі справи. Не можна було прати, прибирати, шити і в’язати. Також не можна працювати на городі. Якщо порушити ці заборони, то можна накликати на себе серйозні проблеми зі здоров’ям. 

Що можна робити 27 жовтня

За старих часів дівчата молилися Параскеві про вдале заміжжя. Вони просили святу послати їм хорошого нареченого. Матері молилися про своїх дітей, бажаючи їм міцного здоров’я і вдалої долі.

Як і в будь-яке інше церковне свято, сьогодні не можна сумувати і сваритися, але і небажано занадто сильно веселитися. Найкраще провести цей день в спокої і умиротворенні.

Великий Київ у Google News

підписатися