Українці, які мають змогу під час великої війни виїжджати принаймні не на довго закордон, уже почали обирати маршрути для відпочинку біля моря. Тенденція минулих років, коли більшість туристів обирали Туреччину та Єгипет змінилася. Куди ж планують у відпустку наші співвітчизники влітку-2025, розповідаємо.
Половина поїздок на море під час війни – це автобусні тури. Каже в інтерв’ю “Комерсант Український” засновник туристичного агентства «Поїхали з нами» Олег Кулик. Подорожувати цього літа планують до таких країн:
- Болгарія
- Туреччина
- Греція
- Чорногорія
- Іспанія
- Емірати
Логістика не складна, але їхати добу чи більше в автобусі — важко, – каже Кулик.
Щоб вилетіти, потрібно доїхати до аеропорту. 90% туристів обирають Кишинів та аеропорти Польші, інші варіанти через Словаччину, Угорщину, Румунію. Західні області їдуть через Польщу та інші країни — їм ближче. Центральна та східна Україна, особливо одесити, користуються вильотами з Кишиневу — їм туди ближче
Туристам, які обирають, через який кордон їхати автобусом чи автомобілем, експерт радить обирати Молдову – бо там черги значно менші аніж в бік Польщі. Також буде швидше, якщо їхати потягами – вони швидше проходять контроль.
Авіакомпаніям байдуже, звідки їде турист, запізнився він чи ні — місця продані, літак може полетіти без нього. Деякі оператори мають послугу страхування на випадок запізнення, але це за додаткову плату і не всі користуються. Дешевше — виїхати заздалегідь
А от тим, хто подорожує з дітьми, Олег Кулик радить подумати про ночівлю перед вильотом у готелі — малеча важко переносить довгі подорожі.
Щоб менше грошей витрачати на поїздки, засновник турагентства рекомендує перевірені способи – бронювати готелі та купувати путівки за кілька місців або полювати на гарячі тури.