Не штраф, а тюрма. В Україні жорсткіше каратимуть за викрадення авто

14:27 23.09.2020

В Україні посилили відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом. Відтепер любителів чужого будуть карати не штрафом, а обмеженням волі. А викрадачі, які ретельно готуються до скоєння злочину, мають спеціальні технічні засоби для викрадення, будуть відповідати адекватно вчиненому злочину, в тому числі і запобіжний захід у вигляді застави буде обчислюватися в залежності від вартості викраденого автомобіля

Не штраф, а тюрма. В Україні жорсткіше каратимуть за викрадення авто

Відповідний закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила 3 вересня 2020 року, підписав президент Володимир Зеленський.

Згідно зі змінами, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу – такі дії караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такого за незаконне заволодіння автівкою з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Такі самі дії, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Відтепер «професійні» викрадачі, які ретельно готуються до скоєння злочину, мають спеціальні технічні засоби для викрадення, будуть відповідати адекватно вчиненому злочину, в тому числі і запобіжний захід у вигляді застави буде обчислюватися виходячи з вартості викраденого автомобіля.

Читайте також: Не викрав, а евакуював. Чоловік хотів привласнити Porsche 

Нагадаємо, Зеленський закликав Раду посилити відповідальність за п’яне водіння.

Великий Київ у Google News

підписатися