На офіційному сайті МОН з’явилася відповідна заява.
З огляду на резонансність скандалу, відомство досить довго опрацьовувало власну позицію щодо своїх же кадрів. Заява міністерства вийшла вкрай делікатною та дипломатичною.
“Тема мови може та має обговорюватися в демократичному суспільстві, винятково з повагою і толерантністю. Україна обрала свій шлях щодо мовного питання. Він про турботу навколо державної мови, що є важливим для країни. Нас, україномовних та російськомовних, об’єднує те, що ми всі – українці. І ми всі маємо турбуватися про нашу країну та нашу мову. Наше завдання як суспільства, що постійно розвивається, – дійти однієї системи координат”, – ідеться у заяві МОН.
І зазначається, що усі дискусії щодо мовного питання не можуть доводитися до абсурду. І повинні мати винятково риторику поваги, незалежно від позиції.
У відомстві нагадали, що ми всі живемо в одній країні, в якій повага є невід’ємною національною рисою.
Нагадаємо, професорка кафедри культорології та філософської антропології НПУ ім. М. П. Драгоманова Євгенія Більченко зробила допис у Facebook щодо того, що усі сфери обслуговування з 16 січня повинні перейти виключно на державну мову у спілкуванні з клієнтами. У дописі викладачки йшлося про розпал ксенофобії та ненависті в Україні, яку вона вважає “онкохворою американською колонією.
За її словами, українська влада керується “вуличними етнорадикалами”, а ті в свою чергу отримують вказівки від “зовнішніх глобалістичних сил”. Це все, на думку професорки, є проявом “звичайного фашизму” в Україні, тож звідси “слід тікати якомога далі”.
Студенти та працівники вишу таку позицію викладачки не розділяють та звернулись із заявою до ректору навчального закладу.