Нутриціологиня Анастасія Голобородько вважає, що треба навіть в тяжкі часи не забувати про своє здоров’я.розповіла про продукти, які можуть нормалізувати сон.
Безсоння є серйозною загрозою для здоров’я — це заперечувати не можна. За останні 15-20 років люди й так стали спати на дві години менше, говорить фахівчиня. Це погана статистика, оскільки автоматично порушується гормональний каскад, відновлення, погіршується природний детокс, рівень цукру в крові, підвищується ризик хронічних захворювань та імунної дисфункції.
Зазвичай дуже вузький набір продуктів допомагає сну, наприклад, мигдаль чи ромашковий чай. Мигдаль містить фосфор, кальцій та магній, який допомагає розслабитися. Ромашка містить апігенін, що зв’язується з рецепторами мозку та сприяє засинанню. Чай з пасифлори теж допомагає при стресі та тривозі. ⠀
Також для хорошого відпочинку треба ввечері зменшувати джерело світла, спати в прохолоді та вживати мелатонін у їжі. Мелатонін, як пояснює Голобородько, – основний гормон шишкоподібного тіла, доносить інформацію про нормальність ритмів у тілі до органів і тканин. Також мелатонін — відома протизапальна та антиоксидантна молекула, яка міститься продуктах. Мелатонін знижує проникність судин, зменшує занепокоєння, покращує якість сну.
Мелатонін міститься у фруктах та овочах, їсти які бажано ввечері.
Фрукти: полуниця, виноград, кисла вишня. Овочі: томати, солодкий перець та паприка, гриби (лісові). Серед бобових, горіхів та насіння — паростки сої, пророщений маш, сочевиці, фісташки.
Зерна: старі сорти кукурудзи, нешліфований рис. Тваринні джерела: яйця, жирна риба, птахи (зі шкіркою, зв’язками, хрящами), цільне молоко (не гомогенізоване пріоритетно).
Відомо, на Софіївській запрацювала нова кав’ярня від харків’ян з особливим печивом.