Не лише на місцевому рівні. Київрада вимагає від держави захищати об’єкти культурної спадщини

14:18 03.09

31 серпня 2021 року Київська міська рада прийняла рішення про введення мораторію на підготовчі роботи, а також на будівельні роботи з реконструкції та/або нового будівництва на історичних будівлях ХІХ-ХХ століття на території міста Києва, яким може загрожувати знищення або пошкодження. Зокрема, наразі мова йде про сторічні особняки, а саме – про 119 будинків. Проте перелік буде оновлюватися, уточнюватися і доповнюватися.

Не лише на місцевому рівні. Київрада вимагає від держави захищати об’єкти культурної спадщини

Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини.

Він наголосив також, що робота із захисту і збереження об’єктів культурної спадщини має бути не тільки на місцевому рівні, а й на державному, оскільки надання статусу пам’яток місцевого значення і занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України належить до повноважень Міністерства культури та інформаційної політики України.

Адже за останні 3 роки та перше півріччя 2021 року Департамент охорони культурної спадщини направив до Мінкультури 35 подань про занесення 1542 пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Проте кілька років Мінкульт зовсім не оновлював Держреєстр та не надавав історичним будинкам охоронного статусу.

Лише у квітні 2021 року до Департаменту надійшли накази від Мінкультури за 2018-2021 років про занесення усього 73 об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток.

Тобто ще 1469 об’єктів досі не включені до Держреєстру і не мають охоронного статусу.

Великий Київ у Google News

підписатися