Не хочеш – змусимо. ЄС хоче заборони пластикових пакетів в Україні

18:03 10.11.2020

Обмеження обігу пластикових пакетів може бути включено до зобов’язань України за Угодою про Асоціацію з Європейським союзом.

Не хочеш – змусимо. ЄС хоче заборони пластикових пакетів в Україні

Як повідомляє Урядовий портал, під час 6-го засідання підкомітету ЄС-Україна з економічного та іншого секторального співробітництва Євросоюз привітав доповнення зобов’язань України щодо обмеження обігу пластикових пакетів та одноразового пластику до Угоди про Асоціацію з ЄС. 

Відповідний законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів наразі розробляє Верховна Рада. Документ має встановити обмеження на використання пластикових пакетів в роздрібній торгівлі, об’єктах громадського харчування та сфері надання послуг. Під заборону також підпадає і поширення оксорозкладних пластикових пакетів. Адже їх домішки допомагають розпадатися пакету на мікропластик, що легко потрапляє в довкілля та становить загрозу здоров’ю людини.

Використання пластику вже стало проблемою світового масштабу. На сьогодні багато країн відмовилися від одноразового пластику. Ще у 2015 році Євросоюз прийняв Директиву “Про скорочення споживання легких пластикових пакетів”. Згідно із документом до 2025 року має бути значно знижено рівень використання таких пакетів – до 40 штук на одну людину за рік.

Крім того, відповідно до прийнятої у 2019 році директиви ЄС щодо зменшення впливу деяких пластикових виробів на навколишнє середовище, з 2021 року у державах-членах Євросоюзу встановлюється заборона на продаж деяких одноразових пластикових виробів – таких як пластикові тарілки, столові прибори, трубочки для пиття тощо.

У деяких країнах вводиться податок на обіг поліетиленових пакетів – щоб значно знизити їх використання та стимулювати до переходу на альтернативні варіанти.

З чим пов’язані такі процеси?

Пластикові пакети та загалом пластикові вироби у складі побутових відходів становлять справжнє екологічне лихо для планети. Щороку від пакетів помирає близько 1 млн птахів та 100 тис. тварин.

Небезпечним є пластик не лише для навколишнього середовища, але і для людини. Викинутий пластик розпадається на мікроскопічні шматочки, які потрапляють у ґрунт та водні шляхи, а також в організми тварин та продукти харчування.

Тож треба замислитися над тим, чи варта зручність використання пластикових пакетів того, щоб завдавати шкоди собі та планеті.

Читайте також: Здай пластик – нагодуй чотирилапого. У Києві з’явився перший бокс “як у Європі” 

Нагадаємо, з 1 листопада у Києві можна здати непотрібні поліетиленові пакети.

Великий Київ у Google News

підписатися