“Не будемо псувати людям свята”. Зеленський не бачить необхідності локдауну у грудні

20:13 04.12.2020

Президент Володимир Зеленський був ініціатором невведення локдауну у грудні, але вважає, що у січні уникнути буде дуже складно. Зокрема, впевнений він,

“Не будемо псувати людям свята”. Зеленський не бачить необхідності локдауну у грудні

Про це він заявив у своєму відеозверненні 4 грудня.

“Я вірю і сподіваюся, що дійсно наразі він (локдаун. – Ред.) нам не потрібний. Ми зважували всі за, всі проти. Дуже багато даних та прогнозів. Радилися з представниками місцевих рад. Отримали запевнення МОЗу щодо контрольованості ситуації в лікарнях. Я рекомендував прем’єр-міністру України не оголошувати локдаун в грудні”, – сказав Зеленський.

Він каже, що карантин вихідного дня дав свій результат – коронавірус перестав поширюватись настільки ж стрімко, як колись магазини “Рошен” по країні.

Тому медична система “справляється”, впевнений президент. При цьому проблеми у регіонах він називає “точковими”.

Ми зміцнюємось, хочемо бути готовими до всього – щоб було достатньо ліжок, щоб було достатньо кисню, а в цілому, загальна ситуація контрольована і не диктує негайного введення локдауну в грудні. Ми даємо, –  я вважаю, – це дуже важливо, – даємо бізнесу працювати, не втрачати грудень, один з найприбутковіших місяців року і ми не будемо псувати людям свята, які всі ви, і скажу, скажу відверто, всі ми, – дуже чекаємо. Бо рік був не простий”, – сказав Зеленський.

Він зауважив, що такий сценарій можливий лише за сприяння населення та попросив громадян постійно носити маски, уникати скупчень, дезинфікувати все і т.д.

Президент додав, що зовсім уникнути локдауну буде дійсно дуже складно.

“Його ймовірність у січні існує. Вона не мала. Але я доручив уряду наступного тижня повідомити вам завчасно, детально, чітко коли буде локдаун, який його чіткий формат, вичерпний перелік усіх карантинних заходів. Тож ні для кого це не буде сюрпризом. І не за тиждень, як це передбачено законом, уряд повідомить, а набагато раніше”, – запевнив Зеленський.

Читайте також: Вони щось знають? “Кварталівці” анонсували перший концерт “після карантину”

Як повідомлялось, МОЗ рекомендуватиме ввести жорсткий карантин з початку січня – причини. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів чи працюватиме під час локдауну у січні транспорт. Поки влада не бачить причин вводити локдаун, українці все більше схиляються до необхідності жорстких обмежень.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...