Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України.
Аналітики зазначають, що через глибокий спад економічної активності та міграцію унаслідок безпекових ризиків у прифронтових регіонах значна частина населення втратила роботу. З іншого боку незначний фінансовий запас міцності змушував домогосподарства активно шукати роботу.
Рівень безробіття значно зріс також внаслідок вибуття частини населення з-поміж робочої сили передусім через те, що вимушені переселенці часто не мали пошук роботи за основний пріоритет.
“Утім, якби мігранти залишалися в Україні та активно шукали роботу, рівень безробіття зріс би ще більше”, – зазначили в регуляторі.
Водночас одним зі факторів, які стримували безробіття, стала мобілізація до лав Збройних сил.
Читайте також: Робота в Києві: які вакансії найпопулярніші та кому найскладніше знайти місце
До кінця 2022 року рівень безробіття скоротиться з пікових значень у II кварталі завдяки відновленню економіки та збільшенню попиту на робочу силу, передбачають в НБУ.
Втім, як і в інших країнах, навіть після закінчення активних бойових дій, безробіття знижуватиметься повільно та залишатиметься на вищих рівнях, ніж раніше. Це пояснюватиметься довгостроковими наслідками війни.
Як писав “ВК“, за даними НБУ, номінальні зарплати українців протягом 2022 року скоротяться на 12%, а в реальному вимірі – на 27%.