Названо місто, де з початку року ціни на нерухомість зросли максимально, і це – не столиця

Автор: Любава Лисичкіна
22:46 28.06

В Україні будують значно менше нових квартир. Загальний обсяг пропозиції на первинці Києва від початку повномасштабного вторгнення скоротився аж на 23%. Так, протягом першого кварталу 2024-го в столиці почали будувати всього 1,5 тисячі нових квартир.

Названо місто, де з початку року ціни на нерухомість зросли максимально, і це – не столиця Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Мова йде про ціни на первинному ринку. 

Аналітики порахували, що  найбільше квартири в новобудовах подорожчали в західних містах. Ціни на столичну нерухомість лишаються високими, але вони не “летять” вгору так швидко, як в містах подалі від воєнних дій. 

Так, лідерами за підвищенням середньої вартості є два міста, адже різниця в показниках мінімальна. Та на першому місці все ж опинився Ужгород. З початку року  тут житло здорожчало на 15%. На другому місці опинилася Львівщина, де середня вартість зросла на 14%.

Порівняно з Києвом це дуже високі плюсові показники. Адже в столиці ціни зросли лише на 2%.

“Подальше підвищення цін на первинному ринку робить вартість квадратного метра житла співмірною, а подекуди і вищою за вартість житла на вторинному ринку. З урахуванням ризиків недобудови та вартості ремонту суттєва цінова перевага – на боці вторинного житла”,
– зазначено у звіті НБУ.

Надалі зростання чи зниження цін буде зумовлене передовсім побажаннями продавців. В окремих сегментах цьому сприятиме попит підживлений фінансуванням за державними програмами. У НБУ додають, що вартість житла в недобудовах на ранніх стадіях або в менш безпечних регіонах суттєво перевищуватиме комфортний для покупців рівень.

На початку 2022-го в Україні почали будувати 19 тисяч нових квартир. У 2023 році кількість скоротилася до 14 тисяч квартир. Протягом першого кварталу 2024-го обсяг зменшився ще більше. Забудовники почали зводити лише 9 884 квартири.

 Відомо, у Києві змінять механізм відшкодування вартості незалежних джерел енергії: планують розширити варіанти допомоги містянам.

 

Великий Київ у Google News

підписатися