НАЗК зупинило фінансування партій “Батьківщина” та “Голос” – причина

11:43 12.01

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) минулого року зупинило фінансування двох парламентських політичних партій – “Батьківщини” та “Голосу”.

НАЗК зупинило фінансування партій “Батьківщина” та “Голос” – причина

Про це йдеться у відповіді НАЗК на запит видання “Букви“.

Державне фінансування цих партій призупинили через внесення недостовірних відомостей у звіти, тому будь-які заяви від партій про нібито “політичний тиск” є безпідставними, пояснюють в агентстві.

Зазначається, що “Батьківщина” вже подала уточнюючий звіт, у якому усунула порушення, тому державне фінансування цієї партії буде відновлено.

Крім того, НАЗК встановило, що партія “Голос” оформила низку договорів із фізичними особами-підприємцями на суму близько 1,1 млн грн щодо послуг, виконання яких документально належним чином не підтверджено. Серед таких послуг — медійний моніторинг, пошук інформації, соціологічні дослідження тощо. Крім того, встановлено інші порушення та недоліки, які не пов’язані із зупиненням фінансування партії. Водночас, голова партії “Голос” Кіра Рудик заявила, що зупинка держфінансування – є елементом тиску на незалежну партію.

Закиди про начебто “політичний тиск” не мають жодних підстав. НАЗК чітко вказало, які порушення були виявлені у звітах партій. Сподіваємося, що партія “Голос” у найкоротші строки надасть уточнюючий звіт, який може бути підставою для відновлення державного фінансування”, — зазначив заступник голови НАЗК Іван Пресняков.

Нагадаємо, депутати “напрогулювали” засідань Ради на 30 млн грн.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...