Про це повідомляється на сайті НАЗК.
“Ми вважаємо, що країна має знати своїх “щасливчиків” в обличчя”, – йдеться в повідомленні.
Зокрема, до переліку увійшли екс-міністр, депутати міських рад та районних рад, судді, директори державних підприємств, урядовці. За значається, що агенство і надалі буде публікувати імена осіб, яким Конституційний Суд допоміг уникнути покарання.
Так, серед перших імен:
- Ігор Насалик, екс-міністр енергетики та вугільної промисловості, не вказав позику на 1,2 млн дол. США від фізичної особи у щорічній декларації.
- Михайло Чурило, депутат Ужгородської міської ради, лідирує у списку декларантів, у яких виявлено найбільшу суму недостовірних відомостей. Чурило “забув” вказати кошти, позичені іншій фізичній особі, у розмірі 95,3 млн грн.
- Віктор Андрєєв, заступник Шевченківської РДА у місті Києві, не вказав у декларації більше 60 млн грн, які отримав як позику від приватної компанії, яка займається «діяльністю із забезпечення фізичного комфорту».
- Олег Етнарович, депутат Одеської міської ради, занизив вартість нерухомості, якою володіє на 4,7 млн грн, не вказав корпоративні права на 2,1 млн грн, і «забув» про те, що позичив і розмістив на банківських рахунках більше 1 млн грн.
- Руслан Мороз, депутат Володимир-Волинської міськради, занизив вартість нерухомості на майже 400 тис. грн, а ще «забув» про те, як позичив третім особам 21,5 млн грн.
Нагадаємо, раніше КСУ визнав неконституційною норму про кримінальну відповідальність за декларування недостовірних відомостей. Своїм рішенням КСУ заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Суд позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів, які використовуються для проведення перевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади.
Як повідомлялося, президент хоче звільнити суддів, судді кажуть про держпереворот.
Сьогодні, 30 жовтня, біля Конституційного Суду України пройшла акція “Відправимо суддів зрадників КСУ до Ростову”.