Навколо зруйнованого мосту в Ірпені планують створити меморіал – як виглядатиме (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
19:21 05.10.2022

Міст через річку Ірпінь – частина Новоірпінської траси, яка сполучає Київ із його північно-західним передмістям. 25 лютого, на другий день повномасштабного вторгнення Росії, українські військові підірвали його, щоб перешкодити наступу ворога на столицю. Проте історія Ірпінського мосту на цьому не завершилась.

Навколо зруйнованого мосту в Ірпені планують створити меморіал – як виглядатиме (ФОТО)
Світлодіодне освітлення

Для мешканців населених пунктів, на території яких точилися запеклі бої, переправа через Ірпінь була чи не єдиним шляхом порятунку від окупантів. Саме з цього місця, з допомогою наших захисників і захисниць, люди евакуювалися в бік Києва. Під ворожими обстрілами, з дитячими візочками й домашніми тваринами на руках. Фото з українцями, які ховаються під зруйнованим мостом, розлетілися міжнародними виданнями.

Щоб зберегти цю пам’ять, архітектори Balbek Bureau розробили проект меморіального історико-архітектурного комплексу навколо зруйнованого мосту біля Ірпеня – «Відкритий перелом». 

Архітектори пропонують зберегти «перелом» мосту в майже первинному вигляді та дійсному обʼємі. Нове дорожнє полотно хочуть збудувати паралельно зі зруйнованим мостом.

Обабіч розлому пропонують облаштувати оглядові майданчики, а на місці тимчасової переправи – пішохідний міст.

Річище Ірпеня розчистять, а береги річки укріплять. Набережну вздовж річки планують подовжити до мосту. Поруч із меморіалом зведуть паркувальний майданчик для відвідувачів.

Меморіал хочуть зробити з матеріалів, які повʼязані з вибухом: бетон (зруйновані опори мосту), гравій (вирви від снарядів) і кортенова сталь (згорілі автомобілі).

Мінкульт пропонує громаді долучитися до обговорення цього проєкту. Зауваження й пропозиції прийматимуть до 30 жовтня на електронну скриньку [email protected].

Великий Київ у Google News

підписатися