Довкола Києва побудують нову обхідну дорогу вартістю 85 млрд грн (ПРОЄКТ)

11:12 13.08.2020

Навколо Києва до 2025 року планують побудувати нову Київську обхідну дорогу (КОД). Проєкт будівництва презентували напередодні.

Довкола Києва побудують нову обхідну дорогу вартістю 85 млрд грн (ПРОЄКТ)

Як повідомляє Офіс президента, проект будівництва нової Київської обхідної дороги планують реалізовувати  в межах ініційованої президентом Володимиром Зеленським Національної програми “Велике будівництво”.

План передбачає спорудження Київської обхідної дороги так званим напівкільцем загальною протяжністю майже 150 км.

Вона матиме шість ділянок та сполучить траси М-07 Київ – Ковель, М-06 Київ – Чоп, М-05 Київ – Одеса, Н-01 Київ – Знам’янка, Н-08 Бориспіль – Маріуполь, М-03 Київ – Харків та М-01 Київ – Чернігів. Також будівельники зведуть міст з підходами протяжністю понад 25 км через р. Дніпро.

Будівництво першої ділянки анонсують вже в 2021 році.

В ОП зазначають, що нині Києвом проїжджає понад 600 тис. автомобілів на добу, 40% з яких – транзитом. Через столицю вони рухаються в різні частини України. Наявний обхід по недобудованій Кільцевій дорозі має вигляд звичайної міської вулиці, яка оточена спальними районами. А тому щодня цією дорогою їздять ще й десятки тисяч легкових автомобілів і громадський транспорт. Через це Кільцева дорога постійно руйнується, у повітря потрапляє багато шкідливих викидів, а навколишні райони зазнають великого шумового впливу.

Влада розраховує, що нова Київська обхідна дорога допоможе розвантажити столицю від транзитного транспорту й таким чином вбереже місто від негативного впливу фур. Піковий трафік на окремих ділянках становитиме понад 70 тис. автомобілів на добу, сумарний трафік – понад 300 тис. автівок. “Напівкільце” сконцентрує на собі до 70% вантажного транспорту.

Крім того, оскільки водії часто використовують Київ як транспортний коридор для подорожей між різними куточками держави, КОД допоможе скоротити їм час поїздки на 40-60 хв.

КОД поєднає між собою найбільші міста київської агломерації: Ірпінь, Ворзель, Васильків, Обухів, Українку, Бориспіль та Бровари. Крім того, водіям не доведеться їхати на лівий берег столиці з правого через центр міста.

Загальна вартість КОДу становить 85 млрд грн.

12 серпня, стартував тендер на проектні роботи першої ділянки КОД протяжністю 35 км, яка з’єднає траси М-06 Київ – Чоп та М-05 Київ – Одеса. Її хочуть зводити з початку наступного року. За попередніми розрахунками, вартість будівництва становитиме 12 млрд грн.

Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, в рамках програми “Велике будівництво” на Київщині будують школи, садочки, дороги.

Великий Київ у Google News

підписатися