Навіть якщо квартира вціліла: як та від кого отримати компенсацію в разі влучання у ваш будинок

Автор: Оксана Тупальська
13:32 30.07

В умовах високої небезпеки російських обстрілів варто знати про можливості отримати підтримку в випадку потрапляння російських дронів чи ракет або їх уламків в багатоповерхівку.

Навіть якщо квартира вціліла: як та від кого отримати компенсацію в разі влучання у ваш будинок

Про можливості розповідає ТиКиїв. Журналістка видання Майя Двалішвілі поділилася своїм досвідом, бо, нажаль, саме вона та людина, в будинок якої стався приліт. 

Ми ж звернемо увагу на найважливіше.

Де можна просити про фінансову підтримку в випадку, якщо ви та ваша оселя постраждали від обстрілів:

  • відшкодування за програмою “єВідновлення”, подаючи заявку з коротким описом пошкоджень майна в ЦНАПі чи через “Дію”
  • 10 тис. грн одноразової допомоги від міської ради, надаючи до мерії документи: копія паспорта та ідентифікаційного коду, копія документа на житло, копію талону від поліції та в разі наявності ID-картки копію документу про приписку
  • допомога з депутатсього фонду. Суму підтримки обранець визначає сам, як і форму надання в залежності від розмірів руйнувань або всім, хто звертається, однакову. До пакету документів, які несли до мерії ще додають довідку про доходи за пів року
  • відшкодування за поданням до міжнародного реєстру збитків у Гаазі. Звернення подається через “Дію”, комісія в Україні розглядатиме, чи варто тобі його нараховувати. В разі схвалення виплата буде після завершення війни
  • підтримка благодійних фондів та гуманітарних штабів. Відомості про це слід шукати в інтернеті, проте ретельно уточнювати. Документи надаються особисто під час фізиту в фонд.

Що потрібно зробити після обстрілів:

  • звернутися до медиків та отримати висновки. Це як зовнішній огляд лікарів на місці події, так і обстеження – внаслідок звукової та ударної хвилі людина може отримати контузію та відчувати при цьому біль у голові, нудоту, стрибки тиску, втрату пам’яті та когнітивних здібностей. Тому варто звернутися до невролога, нейрохірурга та ЛОРа
  • зафіксувати пошкодження самостійно. Зробити світлини та відео з місця руйнування та пошкоджень – від знесення стін та меблів до розбитих вікон. 
  • викликати експертів поліції. Правоохоронці приїздять на місце події одразу та фісують злочин і забезпечують безпеку на місці, проте по квартирах не ходять. Для складання актів виділяють спеціальні бригади, які й ходять по квартирах та фіксують пошкодження. При чому кожен власник квартири та мешканець викликає окремо до себе тому поліцейські можуть прийти до сусідів в різний час. 

Єдиний документ, який видає поліція — талон із печаткою, в якому зазначено, що був виклик і якого він характеру. Отримати цей документ можна в райвідділі поліції. Радимо перевіряти, що написано в талоні, тому що він не є копією акту, а тому не всі важливі пошкодження в ньому можуть бути зазначені. Також радимо попросити роздрукувати кілька копій цього документу, – каже Майя Двалішвілі. 

Якщо навіть ви дуже любите затишок і красу, у випадку пошкодження квартири нічого не прибирайте та не ремонтуйте – дочекайтеся, поки буде здійснена максимально фіксація  наслідків. А тоді, по можливості, відновите. У перші години після неприємної події подбайте передовсім про своє життя та здоров’я. 

Великий Київ у Google News

підписатися