“Торік існували тривожні очікування чи страх, що взимку буде масивне переміщення людей, котрі залишатимуть свої оселі, й навіть будуть масово виїжджати з Києва. Звичайно, непокоїли нас всіх і території поблизу лінії фронту. Але ми бачимо, що переміщення в Україні було дуже обмеженим узимку. Не спостерігаємо й підвищення кількості людей, котрі виїжджають за кордон”, – розповіла Кароліна ЛІндхольм БІллІнг в інтерв’ю Голосу України.
Вагомою допомогою та підтримкою населення вона називає створення Пунктів незламності – місць, де люди могли зігрітися, підзарядити гаджети та випити теплого чаю, відчути, що вони не самі:
“За моєю оцінкою, завдяки колективній роботі уряду, місцевих органів влади, гуманітарних організацій, волонтерів, безпосередній підтримці України ми змогли забезпечити для людей можливість зустріти й провести зиму в теплі або максимально наближено до місць, де вони мають помешкання”, – сказала Кароліна.
Водочас, зазначаючи, що Управління Верховного комісара ООН також надало допомогу 1,5 мільйона людей у вигляді опалювальних приладів, ковдр, забезпечення термоізоляції та засобів для Пунтків незламності:
“Люди залишилися у своїх містах і отримали впродовж зими захист від холоду. Але це було б неможливо, якщо б тільки один чи два гравці були би присутні. Це була частина великого колективного реагування на цю проблему”.
Нагадаємо, соціологічне дослідження представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, проведене на початку зими показало, що наслідки ворожих влучань по об’єктам інфраструктури не впливають на вибір більшості громадян, які залишились вдома, передумати та виїхати закордон.