Навіть поза боєм у людини може виникнути кровотеча: співробітників Лаври навчали догляду за пораненими

Автор: Любава Лисичкіна
16:50 18.11

Учасники навчилися визначати ознаки критичної кровотечі, вчасно її зупиняти за допомогою турнікета, підтримувати життя травмованого до прибуття лікаря, відновлювати прохідність дихальних шляхів.

Навіть поза боєм у людини може виникнути кровотеча: співробітників Лаври навчали догляду за пораненими
оренда квартири Київ
 
Фахівці Української військово-медичної академії провели тренінг для співробітників Заповідника за стандартизованою навчальною програмою з тактичного бойового догляду за потерпілими. (Алгоритм MARCH є ключовим компонентом концепції TCCC (Tactical Combat Casualty Care) і використовується для встановлення пріоритетів і керування лікуванням поранених у тактичних і бойових ситуаціях).
 
Під час занять учасники здобули 5 ключових практичних навичок з надання первинної допомоги постраждалому на місці отримання травми задля порятунку його життя до прибуття лікарів. Це швидке оцінювання стану пораненого, накладання турнікета, тампонування рани кровоспинною пов’язкою, накладання тиснучої пов’язки і здійснення основних маневрів для забезпечення прохідності дихальних шляхів.
 
“Анатомія бійця та цивільної людини нічим не відрізняється. Навіть поза боєм у людини може виникнути кровотеча, або ж вона може знепритомніти. Наші тренінги сконцентровані на здобутті практичних навичок. Ми мало говоримо, проте багато відпрацьовуємо”, – пояснив Дмитро Фомін, тренер, викладач кафедри організації медичного забезпечення Української військової медичної академії.
“Набуття базових знань та вмінь можуть врятувати життя, що є тим більш актуальним під час війни, – говорить Ігор Терещенко,  заступник директора з розвитку. – Найбільшу загрозу становлять перші хвилини, коли поряд немає лікарів, тому такі навички стають критично необхідними для збереження життів”.

Великий Київ у Google News

підписатися