Навіть поза боєм у людини може виникнути кровотеча: співробітників Лаври навчали догляду за пораненими

Учасники навчилися визначати ознаки критичної кровотечі, вчасно її зупиняти за допомогою турнікета, підтримувати життя травмованого до прибуття лікаря, відновлювати прохідність дихальних шляхів.

 
Фахівці Української військово-медичної академії провели тренінг для співробітників Заповідника за стандартизованою навчальною програмою з тактичного бойового догляду за потерпілими. (Алгоритм MARCH є ключовим компонентом концепції TCCC (Tactical Combat Casualty Care) і використовується для встановлення пріоритетів і керування лікуванням поранених у тактичних і бойових ситуаціях).
 
Під час занять учасники здобули 5 ключових практичних навичок з надання первинної допомоги постраждалому на місці отримання травми задля порятунку його життя до прибуття лікарів. Це швидке оцінювання стану пораненого, накладання турнікета, тампонування рани кровоспинною пов’язкою, накладання тиснучої пов’язки і здійснення основних маневрів для забезпечення прохідності дихальних шляхів.
 
“Анатомія бійця та цивільної людини нічим не відрізняється. Навіть поза боєм у людини може виникнути кровотеча, або ж вона може знепритомніти. Наші тренінги сконцентровані на здобутті практичних навичок. Ми мало говоримо, проте багато відпрацьовуємо”, – пояснив Дмитро Фомін, тренер, викладач кафедри організації медичного забезпечення Української військової медичної академії.
“Набуття базових знань та вмінь можуть врятувати життя, що є тим більш актуальним під час війни, – говорить Ігор Терещенко,  заступник директора з розвитку. – Найбільшу загрозу становлять перші хвилини, коли поряд немає лікарів, тому такі навички стають критично необхідними для збереження життів”.