Навіщо людині потрібно залізо, без якого розвиваються нездужання, стомлюваність, розсіювання уваги, серцева недостатність.

Автор: Любава Лисичкіна
06:38 25.06

Залізо необхідно перш за все для дихання – залізо забезпечує активність переносника кисню, гемоглобіну.

Навіщо людині потрібно залізо, без якого розвиваються нездужання, стомлюваність, розсіювання уваги, серцева недостатність.

За словами дієтологині Світлани Фус, нестача заліза веде до анемії, тобто зниження концентрації гемоглобіну в крові. Розвиваються нездужання, стомлюваність, розсіювання уваги, серцева недостатність. 

Залізо надходить з харчуванням в «гемовій» та «негемовій» формах:

  • перший варіант можна знайти в продуктах тваринного походження (яловичині, печінці, птиці, рибі).
  • «негемове» залізо можна отримати з рослинних продуктів – хліба, гречки, гарбуза, зелених овочів. 

Наш організм по-різному засвоює залізо: до 30% «тваринного» заліза, а з рослинних джерел – тільки 1-10%. З цієї причини вегетаріанці і вегани, особливо жінки і ті, хто дотримується суворих дієт, схильні до анемії. Їм потрібно це враховувати при складанні збалансованого харчування і при необхідності проконсультуватися з лікарем.

Цей мінерал обов’язково повинен надходити з їжею, оскільки не може синтезуватися в організмі. Добова потреба в залізі для чоловіків близько 10 мг, тоді як жіночому організму необхідно до 20 мг (баланс заліза піддається навантаженню внаслідок менструацій).

Дефіцит заліза може розвиватися при надходженні в організм менше 1 мг / добу цього елемента. Воно особливо необхідне дітям в період зростання, вагітним жінкам і годувальницям, спортсменам, які в результаті потовиділення втрачають мінеральні речовини.

“Ретельно стежте за раціоном: щоб він був різноманітним та багатим на залізо продуктами харчування, в тому числі з м’яса і риби”, – зауважує дієтологиня.

Відомо, відключення світла може призвести до спалахів небезпечних інфекційних захворювань.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин