Про це повідомили у Національний фонд досліджень України.
На 25-му Конгресі Міжнародної комісії з оптики, що проходив у Дрездені, головному науковому співробітнику Інститута радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України доктору фізико-математичних наук, професору, члену Наукової ради НФДУ Олександру Носичу було вручено медаль Галілео Галілея.
Ця медаль і відповідна премія були присуджені йому у 2017 році з формулюванням «За фундаментальні дослідження з математичної фізики щодо моделювання пристроїв фотоніки та оптоелектроніки, проведені у порівняно складних умовах», але церемонія вручення нагороди відбулася тільки наразі.
Премія Галілео Галілея відповідає одній із головних місій ICO, нею ця організація відзначає суттєвий розвиток оптики у складних умовах. Нагорода затверджена Генеральною Асамблеєю ICO у 1993 р. і присуджується щорічно з 1994 р.
Доктор фізико-математичних наук Олександр Носич є фахівцем у галузі обчислювальної електродинаміки в широкому діапазоні частот від оптичних і терагерцевих хвиль до мікрохвиль, у вивченні фундаментальних ефектів розсіяння, поглинання та випромінювання хвиль. До його наукових інтересів належать методи сингулярних інтегральних рівнянь, аналітична регуляризація, поширення й розсіяння електромагнітних хвиль у відкритих хвилеводах, моделювання мікрорезонаторних і нанорезонаторних лазерів та розрахунки характеристик нанооптичних антен і сенсорів.
Учений керує лабораторією мікро та нано оптики в ІРЕ імені О.Я. Усикова НАН України, створення якої він ініціював у 2010 р.
Носич – один із ініціаторів проведення Міжнародної конференції з математичних методів в електромагнітній теорії, що проводиться в Україні раз на два роки з 1990 р. Він представляв Україну в Європейській асоціації з мікрохвиль та Європейській асоціації з антен та поширення хвиль. У 2017 р. та 2018 р. він став лауреатом Держпремії України з науки і техніки за серію досліджень “Фотоніка напівпровідникових та діелектричних наноструктур” та Премії НАН України имені С. Пекара “За внесок до розвитку теорії фізики твердого тіла”.
Протягом 2019-2022 рр. він був обраний до складу Наукової ради Національного фонду досліджень України.
Нагадаємо, “Охматдит” оголошує конкурс на найкращий символ лікарні.