Науковці віднайшли речовини для попередження гострого запалення легенів у хворих на COVID-19

Автор: Любава Лисичкіна
23:45 18.10.2021

Дослідження триває вже 1,5 роки. За цей час українським науковцям вдалося знайти речовини, які можуть впливати на патогенетичні ланцюги коронавірусної хвороби і запобігти гострому запаленню легень.

Науковці віднайшли речовини для попередження гострого запалення легенів у хворих на COVID-19

Як повідомили в Інституті молекулярної біології і генетики, знайдені речовини можна використовувати для створення ліків проти гострого респіраторного дистрес-синдрому – одного з найнебезпечніших наслідків коронавірусу. Дослідження проводять науковці ІМБГ в кооперації з колегами з Інституту фізіології імені О.О. Богомольця НАН України.    

Вчені хотіли підібрати речовини, які могли б впливати на певний фермент клітин крові й блокувати розвиток запального процесу. Цей фермент називається протеїнкіназа С бета, який є ключовим для діяльності нейтрофільних позаклітинних пасток – “ловців” мікробів.

Коли в організм потрапляє інфекція, тоді вибухають гранулоцити, викидаючи в позаклітинний простір своє ядро, тобто ДНК. Нейтрофільні пастки – це сіті, які немов сплетені з ДНК загиблих клітин крові.

Але SARS-CoV-2 змушує гранулоцити самознищуватися. Це означає, що нейтрофільних позаклітинних пасток, які повинні захищати організм, утворюється так багато, що вони призводять до його саморуйнування.

Науковці відділу біомедичної хімії ІМБГ виконали комп’ютерне моделювання для передбачення сполук з потрібною біологічною активністю та синтезували спрогнозовані сполуки.  Після аналізу сполук на ізольованих лейкоцитах вчені з Інституту фізіології імені Богомольця перейшли до серії експериментів in vivo.

Науковці переконані, що підібрані сполуки мають “дуже хороші перспективи в попередженні нейтрофіл-залежних ушкоджень” при гострому запаленні легенів у хворих на COVID-19.

До слова, “червона зона” наступає: у Києві зайнято 70% ліжок для COVID-хворих.

Великий Київ у Google News

підписатися