Про це повідомили у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо техніко-економічного дослідження майбутнього кругового колайдера (FCC) на базі Європейської організації ядерних досліджень CERN. До процедури підписання Меморандуму дистанційно долучилися представники закладів вищої освіти України та ЗВО-партнери з країн Європейського Союзу.
Метою Меморандуму про взаєморозуміння є створення робочих груп на рівні адміністрацій вишів-партнерів та науковців, які провадять дослідження в галузі фізики високих енергій, щодо співпраці в реалізації проєкту нового суперколайдера.
Науковці університету братимуть участь у розробці Future Circular Collider через виконання певних завдань. Українські вчені можуть долучатися до всіх форм наукового співробітництва, які відкриті для членів CERN.
Довідково:
передбачається, що майбутній кільцевий колайдер Future Circular Collider замінить Великий адронний колайдер для створення більш повної теорії про те, як влаштований наш Всесвіт. Проєкт розробляється міжнародною дослідницькою організацією CERN разом із понад 150-ма університетами світу. Новий прискорювач заряджених частинок буде втричі більшим за перший колайдер, його планують будувати у два етапи коштом країн-членів CERN.