Настрій впливає на наше життя: то ж від чого у людини він буває поганий

Автор: Любава Лисичкіна
23:23 08.02

Якщо “нема настрою”, багато хто навіть пальцем не поворухне, не те, щоб ще й піти у спортзал, не кажучи вже про нормальне тренування, а рухатись дуже важливо. Першою умовою до появи радісної усмішки на обличчі є “ізгнаніє” з раціону кіллерів хорошого настрою.

Настрій впливає на наше життя: то ж від чого у людини він буває поганий Фото: ілюстративне

Про те, що впливає на настрій нагадала лікарка-дієтолог Оксана Скиталінська.

За її словами, в першу чергу поганий настрій від запалення. Уявіть собі, декілька зайвих, жирових (не м’язевих) кілограмів – це вже підвищений рівень запальних реакцій в тілі.

ЇЖА, ЯКА СПРИЧИНЮЄ ЗАПАЛЕННЯ 

Ранкові хрусткі тости, “налиснички”, вареники, тістечка, бутерброд із ковбаскою, всякі офісні печива і вафельки саме зараз вилазять боком, точніше – не дуже здоровим кишечником, в якому сильно змінився склад мікрофлори.

Стало більше тієї, яка і сама продукує запальні молекули-цитокіни, що у прямому сенсі “депресують” нам життя, а ще і спричинює “протікання” кишечника і потрапляння інших нездорових молекул.

Стало менше корисної мікрофлори, яка виробляє жирні кислоти, такі, як ацетат, пропіонат, бутират, пентаноат.

Саме ці жирні кислоти позитивно впливають на настрій людини.

Мозок дуже чутливий до таких змін, і дає нам знати про це неміцним сном, розладом настрою, поведінки, когнітивних функцій (пам’ять, концентрація уваги і тп), реакцією на стреси та біль.

Тому першою умовою до появи радісної усмішки на обличчі є “ізгнаніє” з раціону кіллерів хорошого настрою:

  • солодощів (рідких і твердих), де є доданий цукор (не буду перерахувавати, Ви і самі це знаєте). Замість цукру -фрукти та ягоди;
  • смаженої їжі (на чому б не смажили); замість цього варіть, запікайте.
  • всіх маргаринів, “легких” масел та всього, де вони містяться;
  • виробів з білого і будь-якого тонко меленого борошна (буває, продається такий чорно-коричневий хліб, але це всього-навсього фарбоване біле борошно);
  • любителям соняшникової олії краще замінити її на насіння соняшника, та сирі горіхи (тобто не смажене, не солоні і тд), або на оливкову;
  • додати клітковини, в першу чергу — бобових, свіжих та печених/варених овочів, гречаної та вівсяної каш.

Скиталінська говорить, що щоб бобові принесли користь слід їх добре вимочити та добре проварити, і вживатио, для тих, хто не звик, з маленьких порцій, приблизно чайної ложки, поступово збільшуючи.

До слова, уповільнюють появу зморшок, впливають на тиск, імунітет, зір: чому варто їсти їжу помаранчового кольору.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин