Насправді – вдвічі більше. Що каже статистика про кількість інфікованих коронавірусом

17:11 03.05

Вдвічі більше українців, ніж за офіційною статистикою, перехворіли коронавірусом, повідомляють в Київському Міжнародному Інституті Соціології.

Насправді – вдвічі більше. Що каже статистика про кількість інфікованих коронавірусом

Гендиректор Інституту Володимир Паніотто розповідає, що серед дорослого населення  4,4 мільйони українців перехворіли коронавірусом.

Такі висновки в Інституті Соціології зробили на основі опитування, проведеного 13-15 квітня. 

На питання «Чи Ви вже перехворіли або зараз хворієте на COVID 19? / Чому Ви вважаєте, що це саме COVID 19 – робили тести чи тільки за симптомами?», 65% опитаних відповіли, що не хворіли, 29% – що хворіли. З тих, хто хворів 17% робили тест, 12% – відчували симптоми.

“Станом на 16 квітня за офіційною статистикою (я узяв дані університету Джонса Гопкінса) перехворіли на COVID-19 1 974 056, тобто приблизно 2 млн людей. За даними опитування перехворіли 29,1%, з них 16,9% визначили це за тестами, а 12% лише за симптомами. Якщо взяти до уваги лише тих, хто робив тести, врахувати похибку і взяти нижню межу (див. таблицю нижче), то серед дорослого населення (18 років і старші) перехворіло 4,4 млн людей“, – розповідає Паніотто. 

Він додає: “Це означає, що в Україні хворих щонайменше вдвічі більше, ніж за офіційною статистикою. Якщо взяти до уваги, що в 2 мільйони офіційної статистики входять і люди віком до 18 років, а також, що частина тих, хто вважає, що у них був COVID-19, але не робили тести, теж могли бути правими, то хворих у нас може бути і втричі більше, ніж за офіційною статистикою”.

Зазначимо, що за минулу добу в Україні було зафіксовано рекордно низьку кількість нових випадків COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...