Наслідки війни та окупації: яку психологічну та психіатричну допомогу можна отримати на Київщині

Автор: Оксана Тупальська
17:42 23.11.2023

Жителі Київщини можуть звернутися за психологічною та психіатричною допомогою до сімейних лікарів, а також отримати рекомендацію для подальшого лікування в профільних закладах. Сімейні лікарі за бажанням проходили сертифікацію за програмою ВООЗ.

Наслідки війни та окупації: яку психологічну та психіатричну допомогу можна отримати на Київщині
Світлодіодне освітлення

Як раніше розповідав «ВК», сімейні лікарі за власним бажанням проходили курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP». Та отримували сертифікат з ведення та лікування пацієнтів з ПНР.

Знайти сімейного лікаря, який окрім базових надає психологічну та психіатричну допомогу, можна за посиланням.

На Київщині додаткову сертифікацію мають 282 сімейних лікарі у 35 закладах.

Якщо під час візиту до такого спеціаліста виявляється, що пацієнт потребує більш тривалої допомоги, сімейний лікар може рекомендувати йому звернутися до фахівців вторинної ланки.

Окрім консультації сімейного лікаря, також можна отримати таку допомогу:

  • амбулаторна – якщо шукаєте поліклініку, де є лікар-спеціаліст (психолог, психіатр, психотерапевт). Звернутися до психіатра можна без направлення. На Київщині працюють 85 лікарів (нарколог, психіатр, дитячий психіатр, психолог, психотерапевт)
  • стаціонарна – якщо шукаєте спеціалізований медзаклад, який надає стаціонарну психіатричну допомогу. Для звернення направлення необов’язкове. На Київщині це 6 медичних установ, де є 157 спеціалістів (психіатр, дитячий психіатр, психолог, психотерапевт)
  • мобільна – якщо шукаєте медзаклад, який надає допомогу за пакетом «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Така допомога надається за місцем проживання людини. В області є 1 лікар-психіатр в 4 установах (Васильків та Ірпінь)

Читайте також: У Києві коні допомагають військовим подолати стрес та повертають радість життя

Безкоштовно, відповідно до пакету НСЗУ можна отримати таку медичну допомогу:

  • Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги;
  • Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах;
  • Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами.

«Безоплатна психологічна допомога включена в медичні послуги під час пологів, лікування онкологічних захворювань, надання реабілітаційної, паліативної допомоги», – зазначають в НСЗУ.

Нагадаємо, кияни, що мають собак у гарній фізичній формі, здібних до перебування з великою кількістю людей та які легко піддаються тренуванням, мають змогу почати фахово служити людям, які постраждали в умовах воєнного часу.

Великий Київ у Google News

підписатися