«Наших дітей привчають, що розруха – це нормально!»

Автор: Великий Київ
14:02 12.06.2019

Якщо дивитися в документи, то Спеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури на Корчуватому має виглядати…
Читать дальше

«Наших дітей привчають, що розруха – це нормально!»

Якщо дивитися в документи, то Спеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури на Корчуватому має виглядати мало не як сумнозвісне Межигір’я. Адже за останні п’ять років на її ремонт було виділено майже 9 мільйонів гривень. То чим же невдоволені батьки учнів, які вимагають відставки директора та розслідування?

Коли бачиш будівлю навчального закладу на власні очі, на думку приходять образи покинутих будинків з голлівудських хоррорів.

Піймай мене, якщо зможеш

пеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури

Батьки учнів вже не перший день намагаються знайти правди: як так стається, що гроші виділяються, якісь роботи проводяться, проте проблеми стають тільки більшими?

загрузка...

Директор школи Віктор Калита спілкування з журналістами уникає, телефоном каже, що для цього йому потрібен дозвіл директора департаменту освіти і науки КМДА. Та додзвонитися до Олени Фіданян просто неможливо – трубку мобільного вона не знімає, а секретарка годує «завтраками» та бідкається, що пані директорки на місці немає. Сама помічниця пані Фіданян у зустрічі відмовляє, посилаючись на відсутність подібних повноважень.

пеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури

Вже після направлення офіційного запиту до департаменту з проханням про зустріч з пані Фіданян секретар сама виходить на зв’язок та… повідомляє, що, скоріше за все, її шефиня у відпустці, і відправляє з усіх питань звертатися до Голосіївського районного управління освіти.

Так само дивно та таємничо поводить себе і директор школи Віктор Калита. Дізнавшись про приїзд журналістів, він почав переховуватись в шкільній будівлі, віддавши наказ охоронцю зачинити двері школи та не пускати представників ЗМІ.

пеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури

Не маючи змоги почути позицію іншої сторони,  – департаменту освіти і науки КМДА та керівництва школи, ми направили інформаційні запити та маємо надію отримати відповідь або зустрітися та задати питання наживо.

«Як так виходить, що ремонти роблять, гроші вділяють, а школа у такому стані? Просили в нього (директора школи. – Ред.) звіти, а він каже, що нічого не підписував, відповідальність за це не несе і якщо ми хочемо, то можемо самостійно контролювати роботу. Актова зала у нас взагалі закрита, бо знаходиться в аварійному стані, паркан, на який виділялися гроші не відремонтований, стелі у школі вкриті пліснявою», – розповідає мама другокласниці Тетяна, що сама навчалася у цій школі.

пеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури

Непрозоре «Прозоро»

Якщо у житті не завжди можливо знайти відповідального, то на сайті «Прозоро» завжди знайдеться щось цікаве.

Наприклад, переможець тендеру, ТОВ «Вудхаус», основним видом діяльності якого є «Вивчення кон’юнктури ринку та вивчення громадської думки», наприкінці 2017 року провів капітальний ремонт фасаду школи.

пеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури

А в 2016-му ТОВ «Ритейл плюс ЛТД» зі статутним капіталом аж у 100,00 гривень мало провести капітальний ремонт спортивних залів загальною вартістю 1 493 411,00 грн.

Кидається в око, що серед переможців тендерів два підрядники зареєстровані за однією адресою – ТОВ «Петра Буд» та ТОВ «Алекс Ост». На двох ці компанії «засвоїли» майже півтора мільйони гривень та мали зробити капітальний ремонт покрівлі в 2017-му та провести заміну вікон влітку 2016 року.

пеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури

При детальному вивченні процедур закупівлі, пов’язаних з цим навчальним закладом, стає зрозумілим небажання директора школи та керівництва департаменту освіти і науки спілкуватися на цю тему – бо це просто неможливо пояснити. Навіть керівник триразового переможця тендерів для цієї школи не зміг пояснити, які саме роботи виконувала його компанія. Воно й зрозуміло – мінімум рік пройшов з останнього замовлення. Пам’ять відмовляє навіть не дивлячись на те, що його компанія разом з декількома іншими проходить в якості відповідача у кримінальній справі зі спричинення збитків державі в особливо великих розмірах.

Загалом за 2015-2019 роки в школі мало бути проведено:

– капітальний ремонт спортивних залів та допоміжних приміщень – 2 рази;

– капремонт фасаду школи;

– капремонт огорожі;

– капремонт покрівлі – 2 рази;

– заміну віконних конструкцій – 2 рази;

– поточний ремонт покрівлі;

– поточний ремонт приміщення школи;

– поточний ремонт внутрішніх сантехнічних мереж.

Ще один капітальний ремонт покрівлі має завершитися до початку навчального року. Його вартість складає 915 636,00 гривень.

До того ж вже оголошений тендер на капітальний ремонт (заміну вікон) на 585 663,00 грн.

А поки триває слідство та лущиться фасад, залишається тільки одне питання: чий підпис стоїть під актами прийому робіт та що робити, аби діти навчалися в нормальних умовах?

8 826 891 грн виділено на ремонтні роботи у школі №273 за 2015-2019 роки.

пеціалізована школа № 273 з поглибленим вивченням української мови та літератури

«Зараз відносно декількох підрядників відкрито кримінальне провадження, аби виявити порушення. В цьому році заплановані ремонт даху, закінчення робіт з заміни вікон та ремонт вхідної групи. На це в бюджеті передбачено 4,5 мільйони гривень. Крім того, планується будівництво поля для міні-футболу та майданчика для воркауту. Зі свого боку, я візьму це питання під особистий контроль  і зроблю все від мене залежне аби роботи були виконані якісно і новий навчальний рік діти розпочали в комфортних умовах», — говорить секретар Київради Володимир Прокопів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...