Населення України може зменшитись до 35 мільйонів

Автор: Марія Супрун
16:23 28.11.2021

Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно, зменшиться до 35 мільйонів до 2050 року.

Населення України може зменшитись до 35 мільйонів

Про це йдеться в аналітичній довідці ООН “Демографічні процеси”. Причинами такого прогнозу є низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійний ріст рівня зовнішньої міграції.

Недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар’єру й догляд за дітьми залишається одним із чинників, що заважають українцям мати бажану кількість дітей“, – йдеться у документі.

У довідці зазначається, що неінфекційні хвороби є одними з основних причин одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків. Близько третини українців помирає у віці до 65 років. 

Щодо трудової міграції, то за межами країни постійно перебуває близько 3 мільйонів українців. Високий рівень бідності та труднощі з пошуком працевлаштування з гідною оплатою підсилюються політичними, соціальними та безпековими факторами, які стимулюють міграційних відтік.

Населення України є одним із тих, які найшвидше старішають у Європі, що є прямим наслідком зниження рівня народжуваності.

Понад 1/5 частина населення України старша за 60 років, і ця частка, за прогнозами, зросте до 36% до 2050 року. Жінки становлять близько двох третин населення віком понад 65 років і майже 3/4 населення віком понад 80 років.

Зазначимо, що чисельність населення в Україні  станом на 1 жовтня 2021 року трохи більше 41 млн. 

Нагадаємо, перепис населення в Україні запланували на 2023 рік.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин