Населення України буде зменшуватися і через війну, і через міграцію жінок дітородного віку – науковець

Автор: Любава Лисичкіна
22:21 07.06

Населення України буде зменшуватися за будь-яких умов, адже передумови для майбутнього зменшення були закладені ще в середині ХХ століття.

Населення України буде зменшуватися і через війну, і через міграцію жінок дітородного віку – науковець Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це розповів завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Олексій Позняк.

За словами науковця, населення в країнах Європи старішає і країни зацікавлені, щоб частина українських мігрантів там залишилась. Особливо країни Європи зацікавлені в тих українцях, які хочуть працювати, які інтегруються в суспільство, вчать мову і намагаються вжитися в це суспільство. Якщо ж казати про тих, хто отримує соціальну допомогу і не хоче нічого змінювати, то в таких мігрантах західні суспільства не зацікавлені. 

Позняк також вважає, що програми “єВідновлення”, “єОселя”, пільгові кредитні програми для бізнесу розраховані на тих, хто залишається в Україні, для внутрішньопереміщених осіб. Так, якась частина населення дійсно може повернутися, але, по-перше, це не буде стійке повернення, а по-друге, це не буде співставно з масштабами вимушеної міграції.

“Структура населення значно погіршилася, адже виїхали в основному жінки дітородного віку та діти. І це більш загрозливий чинник, аніж зменшення чисельності населення: менше буде народжуватись нових людей, відповідно, більшими темпами буде скорочуватись населення. І це навіть при поверненні частини мігрантів”, – говорить фахівець.

Він зауважує, що взагалі-то населення України буде зменшуватися за будь-яких умов, адже передумови для майбутнього зменшення були закладені ще в середині ХХ століття. Тому тільки шляхом залучення мігрантів можна уповільнити цей процес. Але це вже політика, яку можна буде будувати по закінченні війни.

Зокрема,  мова йде про мігрантів з Азії, Африки.

“Тобто ті країни, які є біднішими за Україну. І це буде та частина вихідців з цих країн, які не зможуть потрапити в більш економічно заможні країни. Також будуть ті, хто приїде до нас на навчання і вирішить, що можна залишатися. В українському суспільстві вони за цей період вже адаптуються, а їхати далі, нехай і по кращі економічні умов, але починати все спочатку — це теж може бути стимулом, щоб залишитися в Україні”, – вважає Олексій Позняк.

Відомо, подорожуйте музеями світу безкоштовно, не виходячи зі столичної квартири .

Великий Київ у Google News

підписатися