Народження під звуки вибухів та в укриттях: лікар розповів про пологи в рік війни в столиці

Автор: Оксана Тупальська
16:31 15.03.2023

Після початку повномасштабного вторгнення у пологових будинках Києва зробили укріплення для безпеки породіль та їхніх дітей, а також змінили підходи в наданні допомоги. Про що варто знати тим, хто нині планує народжувати у столиці, розповів директор Київського міського пологового будинку № 2. Сергій Сальніков.

Народження під звуки вибухів та в укриттях: лікар розповів про пологи в рік війни в столиці
Світлодіодне освітлення

Лікар нагадав, що його пологовий будинок  рік тому під час ходу росіян в бік Києва знаходився практично на лінії фронту, а звуки вибухів з 24 лютого було чутно у приміщенні. Проте породіллям не можна було сказати, що установа не працює, пішла у відпустку, або перенести зустріч на потім. Відтак, діти народжувались навіть у найважчі часи.

«Перше – військові поруч, доносяться звуки, це руйнує психічну стабільність. Друге – харчування та все необхідне зникло в один день. Соціальні питання впали на плечі керівника. Ти бачиш озброєну техніку в вікно свого закладу, і відсутність людей, зачинені магазини. Але пологовий це 24/7, люди народжують і як ніколи потребують тепла. Є 2 задачі – вижити і зробити свою справу, так як треба», –  згадує той час Сергій Сальников в ефірі Громадського радіо.

Аби підтримати родини під час війни, до пологового запрошують психологів, а також священиків – щоб спілкувалися та за потреби надавали фахову допомогу.

Про що варто знати породіллям, які планують народжувати у Києві:

1.Дізнатися, чи надійні в пологовому укриття

«Ми (у перші дні вторгнення – прим.) зробили укриття, воно ставало кращим, кращим. Зробили інструкції, як спускатися, все було налагоджено»

2. Подивитися, як виглядає установа

«Пологові зараз пропонують екскурсії – ти можеш подивитися на все на власні очі»

3. Піти на курс занять, де готують до пологів

«Носити дитину – як правильно це робити, повітряна тривога – як бігти, якщо вас двоє, є школа для батьків, для дідусів, для чоловіків»

4. Обрати лікаря за рекомендацією інших

«Використайте «циганське радіо»: спитали подругу, вона вже має досвід, зайшли на форум, і так визначилися з лікарем»

Після перемоги лікар прогнозує демографічний сплеск. Каже, щасливі люди більш охоче народжують та частіше бажають, щоб родина була багатодітною.

У МОЗ тим часом нагадали, що партнерські пологи із черговою акушерською бригадою є безкоштовними. Вони передбачені пакетом “Меддопомога при пологах”:

“Програма медгарантій покриває пологи. Незалежно від того, вирішує жінка народжувати разом із партнером або партнеркою у лікарні чи обмежується виключно присутністю персоналу пологового відділення”.

Нагадаємо, у перші 3 дні повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року в пологових будинках та бомбосховищах на Київщині народився 81 малюк.  

Великий Київ у Google News

підписатися