Народна майстриня вже понад 60 років власноруч створює справжні дива: вишиті сорочки, рушники, скатертини, сучасний національний одяг та багато іншого.
За цей час вона створила близько 300 унікальних сорочок, а також відтворила давні узори – зокрема, сорочок Івана Мазепи, Павла Полуботка, Івана Багряного.
Майстриня поєднала у своїй творчості особливості вишивки різних регіонів України, а також відродила старовинні техніки: хрестик, напівхрестик, ретязь, штапівка, кривулька, зерновий вивід, лиштва, низинка.
Свої роботи народна майстриня вже кілька десятків років експонує у невеличкому підвальчику всього за два кроки від Майдану Незалежності, про який знають небагато людей.
На рахунку 84-річної Марії Зарембської понад 30 персональних виставок, зокрема в Чехії та Франції, а її роботи представлені в 17 музеях України, Росії та Індії.
Пані Марія каже, що за життя не продала жодної своєї вишитої сорочки.
“Вишивати почала в 10 років і мої роботи — це моя сім’я, мої діти. А дітей не продають”, — розповідала майстриня журналістам.
Приміщення “Рідної хати” у користування їй колись надав мер Києва. Зарплатні за свою діяльність вона не отримує, тому живе й утримує маленький музей на свою пенсію та пожертви небайдужих відвідувачів.
Сьогодні майстерня авторки продовжує функціонувати та запрошує усіх охочих побачити унікальні роботи на власні очі.
- Графік: щодня з 12:00 до 17:00.
- Адреса: вул. Костьольна, 6.
- Вхід вільний.
Читайте також: Студент університета Шевченка сам створив дизайн вишиванки про місце, де народився і виріс
Нагадаємо, вишиванки з дронами “Бойові дронівки” допомагають збирати допомогу для ЗСУ.