310 парламентарів проголосували за ухвалення “невідкладного” законопроєкту, який нардепи не могли ухвалити понад рік.
Також нардепи ухвалили законопроєкт № 5370 про утворення Київського міського окружного адміністративного суду.
Про це повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.
ОАСК, який розміщується у будівлі по вулиці Болбочана у Печерському районі столиці вже давно має репутацію скандального. Саме там виносили низку резонансних рішень:
- скасовано перейменування у Києві Московського проспекту на проспект Бандери;
- скасовано новий український правопис;
- визнано незаконною націоналізацію “Приватбанку” тощо.
У центрі чергового скандалу ОАСК опинився влітку 2020 року, коли Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило плівки з голосами, схожими на голоси голови ОАСК Павла Вовка та його колег, де обговорювалося взяття під контроль головних органів формування судової влади в Україні – Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).
У 2021 році НАБУ викрило на отриманні хабаря двох адвокатів, які обіцяли “вирішити питання” в судовому позові через голову ОАСК Павла Вовка. Один з адвокатів виявився братом Вовка. Детективи вилучили у нього готівкою мільйони доларів, тисячі євро, фунтів стерлінгів та гривень.
Для багатьох громадян цей суд став символом корумпованості судової гілки влади. У 2017 році в ході судової реформи було ліквідовано десятки місцевих судів, однак ОАСК продовжував діяльність.
Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін неодноразово наголошував, що півтора року “Слуги” блокували голосування законопроєкту про ліквідацію ОАСКу.
Вже під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну секретар РНБО Олексій Данілов заявив:
“В РФ був проєкт повернення Януковича через юридичну процедуру через наші суди, ОАСК… Це доведений факт.”
У грудні 2022 року Державний департамент США ввів персональні санкції проти голови окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка – за вимагання хабара в обмін на втручання в судові та інші публічні процеси.
Сьогодні депутати нарешті спромоглися проголосувати за ліквідацію скандального ОАСКу. Тепер законопроєкт має підписати президент України Володимир Зеленський.
Читайте також: у НАЗК наголошували, що проєкт закону № 5655 не відповідає Антикорупційній стратегії і попросили нардепів доопрацювати законопроєкт до другого читання.