Про те, що передбачає собою законопроект, ідеться у матеріалі Цензора.
Так, у запропонованому лідеркою партії “Слуга народу” Оленою Шуляк законопроекті передбачається кілька вагомих ініціатив:
- розподіл повноважень між наслідниками ДАБІ: новоутвореною Державною інспекцією архітектури та містобудування України (ДІАМ), місцевими владами та приватними компаніями, які отримали умовну назву приватні ДАБІ.
- так званий захист старої архітектури від зносу: законопроєктом зберігається принцип погодження проєктів нового будівництва та реконструкції лише для об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та їхніх буферних зон. Але це не буде поширюватися, наприклад, на забудову зон охорони тисяч пам’яток в Україні, а особливо – історичних центрів міст та територій традиційної забудови.
- місцева влада начебто отримає права зносити самобуди. За словами автора статті, місцева влада в такій ситуації просто опиниться в ролі цапа-відбувайла за все незаконне будівництво. Адже суд може стати на бік забудовника.
- законопроєкт 5655 обмежує права громадян на оскарження будівництв.
“Ви тепер не зможете зупинити руйнування “Квітів України” чи якоїсь історичної садиби не у вашому районі. Олена Шуляк каже, що це обмеження дозволить не допускати залучення забудовниками тітушок. Але насправді, якщо у вашому будинку люди виявляться досить флегматичними і не в курсі процесів, вам просто впаяють під вікна багатоповерхівку і скажуть, що сонце вам відбиватиметься від її стін і ніякі норми інсоляції тут не порушені”, – ідеться у матеріалі.
Законопроєкт 5655 настільки важливий, що попри те, що його редакція до другого читання схвалена ще рік тому члени комітету не посоромились внести в порівняльну таблицю нові правки.
Саме це стало причиною, чому Рух ЧЕСНО закликав депутатів не голосувати 5655.
До слова, столичний адвокат привласнив понад 360 тис. грн виплат, що призначалися вимушеним переселенцям.